براساس لایحه بودجه ۹۷؛

جدول ۱۴ در لایحه بودجه ۹۷ حذف شد، پیگیری بودجه علم و فناوری

جدول ۱۴ در لایحه بودجه ۹۷ حذف شد، پیگیری بودجه علم و فناوری بازار مقاله: لایحه بودجه سال ۹۷ روز گذشته به مجلس عرضه شد اما در این لایحه جدول ۱۴ كه برای تحقق سیاست های كلی علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری در سال های گذشته تدوین شده بود، حذف شده است.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، لایحه بودجه سال ۹۷ روز گذشته از جانب رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی عرضه شد كه در این لایحه، بودجه مربوط به بخش های مختلف علمی و فناوری و دانشگاهی تعیین شده اما جدول ۱۴ كه برای اجرای سیاست های كلی علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری است در این لایحه دیده نمی شود.
جدول ۱۴ برای توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی، اجرای سیاست های كلی علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری و افزایش سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی از نیم درصد به ۳ درصد بود كه در قانون بودجه سال ۹۵ عرضه اما به علت مشكلات مالی دولت این بودجه محقق نشد.
این درحالی است كه جدول ۱۴ در لایحه بودجه سال ۹۶ هم گنجانده شد اما در صحن علنی مجلس شورای اسلامی رای نیاورد و در قانون بودجه امسال هم قرار نگرفت.
وزارت علوم پیگیر بازگشت جدول ۱۴
پیش از این هم حسین عسگریان ابیانیه معاون مالی و اداری وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نموده بود: جدول ۱۴ از قانون بودجه سال ۹۶ حذف شده اما به دنبال احیای این جدول هستیم تا بتوانیم بودجه مربوط به آن را دریافت كنیم.
وی اضافه كرد: دولت می تواند با استفاده از منابع مربوط به برنامه پنجم توسعه این جدول را احیا كند.
معاون اداری و مالی وزارت علوم تصریح كرد: زمان بازگشت و احیای جدول ۱۴ بستگی به فعالیت سازمان برنامه و اعتبارات این سازمان دارد اما امیدواریم كه بزودی این جدول احیا شود چون كه خیلی از مشكلات مالی دانشگاه ها از این طریق رفع خواهد شد.
عسگریان تصریح كرد: با كمك دانشگاه ها و معاونت پژوهشی وزارت علوم به دنبال تدوین برنامه عملیاتی برای احیای جدول ۱۴ هستیم.

1396/09/22
00:33:26
5.0 / 5
4562
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی