امكان اهدای منابع الكترونیكی به كتابخانه ملی فراهم می شود

امكان اهدای منابع الكترونیكی به كتابخانه ملی فراهم می شود به گزارش بازار مقاله اداره كل فراهم آوری و حفاظت از آثار سازمان اسناد و كتابخانه ملی ایران، با درنظر گرفتن محدودیت فعالیتهای حضوری به علت تداوم شرایط كرونایی در ماه های گذشته، اهدای منابع الكترونیكی را در دستوركار خود قرار داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، بدین سان امکان اهدای منابع الکترونیکی با مهیا ساختن زیرساخت های لازم این مهم فراهم می شود و افراد می توانند از راه مبادی ارتباطی که متعاقبا طی فراخوانی اعلام می شود، منابع الکترونیک خویش را به راحتی در اختیار اداره کل فراهم آوری و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران قرار دهند. در ادامه این فرایند شاهد واسپاری منابع الکترونیکی خواهیم بود که شامل انواع منابع غیرکتابی همچون پادکست و کتاب گویا خواهیم بود.
این اقدام اداره کل فراهم آوری و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از آغاز تیرماه سالجاری آغاز خواهد شد و بعد از ارسال منابع به این اداره کل، آثار گردآوری و نگهداری دائم می شوند. البته ضمن رعایت قانون کپی رایت بعضی از منابع در وبسایت سازمان جهت استفاده علاقه مندان بارگذاری و منتشر می شود و آثار دیگر فقط در تالار رقمی کتابخانه ملی ایران نگهداری خواهد شد.
بر مبنای تازه ترین آمار انتشار یافته از جانب این اداره کل، پارسال ۵۰۰ هزار منبع به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اهدا شد. همینطور اداره کل فراهم آوری ۳۰۰ هزار منبع در چارچوب مبادله و اهدا در بین کتابخانه های مناطق کم برخوردار توزیع کرد. همینطور در همین مدت ۳۰ هزار منبع غیرکتابی به کتابخانه ملی ایران ارسال شد که ۲۵ هزار مورد آن مربوط به رساله های الکترونیکی می شود.


1399/02/23
14:09:34
5.0 / 5
2963
تگهای خبر: كتاب , وبسایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی