رئیس انجمن بیوتكنولوژی مطرح كرد

آخرین یافته ها از مطالعه ژنوم كرونا در ایران

آخرین یافته ها از مطالعه ژنوم كرونا در ایران به گزارش بازار مقاله رئیس انجمن بیوتكنولوژی ایران با اشاره به اینكه كرونا ساختار پیچیده ای ندارد، بیان نمود: هم اكنون ساختار ژنتیكی این ویروس مشخص شده است.دکتر سیروس زینلی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مطالعات محققان کشور روی ژنوم ویروس کرونا اظهار نمود: برای ما مهم می باشد که بدانیم اولاً ویروسی که در ایران است تفاوت زیادی با ژنوم ویروس های سایر کشورها دارد یا خیر و اینکه اگر این تغییر وجود دارد به چه میزان بوده و چه تاثیری در عملکرد ویروس می تواند داشته باشد.
مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به مطالعات در این شرکت در زمینه ژنوم ویروس کرونا افزود: ما تنها مرکزی هستیم که این نتایج ویروس شناسی را در سایت بین المللی قرار دادیم؛ اما این بدان معنا نیست که فقط در این شرکت ویروس کرونا مورد مطالعه قرار گرفته بلکه محققان دیگری در کشور ما و سایر کشورها این ویروس را مورد مطالعه قرار داده اند.
وی با اشاره به اینکه این تحقیقات برای تولید واکسن و دارو مهم می باشد، بیان نمود: مطالعه ژنوم ویروس کرونا برای ما مهم است؛ ما طبق مطالعه ای که داشتیم به نتیجه رسیدیم که این ویروسی که در کشور وجود دارد با ویروسی که در چین یا امریکا و … وجود دارد تفاوتی نمی کند و تغییرات زیادی نکرده است.
وی افزود: در واقع تحقیقات ما نشان داد توالی ویروس کرونا در کشورهای دیگر در مقایسه با توالی ویروس ایران تغییرات کمی داشته اما ۵ تغییر بود که می تواند عملکرد ویروس را تحت تأثیر قرار دهند.
رئیس انجمن بیوتکنولوژی بیان نمود: حالا در حال بررسی هستیم که این تغییرات زیاد است یا خیر.
کرونا حاصل دستکاری ژنتیکی است یا خیر
زینلی در مورد خبرهایی در خصوص اینکه ویروس کرونا حاصل دستکاری ژنتیکی است، تصریح کرد: در فضای مجازی مطرح است که ویروس کرونا حاصل دستکاری ژنتیکی است اما دانشمندان این قضیه را تایید نمی کنند.
مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان تصریح کرد: هنوز در مقالات بین المللی این مورد تایید نشده ازاین رو نمی توان با قاطعیت اظهار داشت که ویروس کرونا حاصل دستکاری آزمایشگاهی بوده.
کرونا ساختار ژنتیکی مشخصی دارد
وی در مورد پیچیده بودن ویروس کرونا و تأثیر آن در تولید واکسن و دارو اظهار داشت: اتفاقاً این ویروس ساختار ژنتیکی مشخصی دارد و پیچیده نیست اما از طرفی فرآیند تولید دارو و واکسن طولانی است که باید در فرایند تایید اثر منفی و مثبت دارو مشخص شود.
به گفته وی، تعداد زیادی پروژه در داخل و خارج از کشور در حال اجرا شدن است که دارو و واکسن کرونا را به تولید برسانند.

1399/02/06
14:24:14
5.0 / 5
3117
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی