ولایتی خبر داد

نتایج اولیه به دست آمده از تزریق پلاسما امیدبخش بود

نتایج اولیه به دست آمده از تزریق پلاسما امیدبخش بود به گزارش بازار مقاله رئیس بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به پلاسما درمانی بیماران كرونا اظهار داشت: نتایج اولیه به دست آمده امیدبخش بوده ولی هنوز تعداد بهبود یافتگان به میزانی نیست كه بتوان نتیجه قطعی را اعلام نمود.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، جلسه هم اندیشی اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی به ریاست سعیدرضا عاملی در محل دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.
دكتر ولایتی در این نشست با اشاره به تعداد مراجعان سرپایی به بیمارستان (درمانگاه و اورژانس) مسیح دانشوری ظرف مدت ۵۷ روز گذشته كه حدود ۱۲۰۰۰ نفر بوده اند، تصریح كرد: از این تعداد حدود ۲۵۰۰ نفر بستری شده و حدود (۶۰۰ نفر) در بخش آی سی یو مورد درمان و مراقبت قرار گرفتند.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری و عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی همینطور تعداد فوت شدگان بستری در آی سی یو بیمارستان مسیح دانشوری را كمتر از ۸% اعلام نمود و اظهار داشت: این آمار كمتر از نصف آمار فوت شدگان در بعضی كشورهای دیگر است.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی اضافه كرد: طی این مدت از جانب وزارت بهداشت، مركز مسیح دانشوری بعنوان یكی از چند مركز كلینیكال ترایال بوده است كه داروهای مرتبط هم طی مراحل قانونی مورد استفاده قرار گرفته است.
وی همینطور با اشاره به روش پلاسمادرمانی و دریافت پلاسما از افرادی كه بهبود یافتند و میزان آنتی بادی در آنها بالا رفته است و تزریق به افراد مبتلا كه وضعیت عمومی آنان وخیم بوده است، اظهار داشت: نتایج اولیه به دست آمده امید بخش بوده ولی هنوز تعداد بهبود یافتگان به میزانی نیست كه بتوان نتیجه قطعی را اعلام نمود.
ولایتی با اشاره به ابتلای خود و برخی از پرسنل بیمارستان شامل پزشكان، پرستاران، تكنسین ها و خدمتگزاران در این مدت به بیماری كرونا اظهار داشت: دكتر جماعتی، دكتر كیانی و دكتر ورهرام هم همچون این عزیزان بودند كه به مبتلا شدند.
وی اضافه كرد: هم اكنون و كماكان مجموعه پرسنل در حال خدمت رسانی به بیماران هستند كه روزانه حدود ۳۰ الی ۴۰ بیمار در مجموعه بستری شده و همین حدود بیمار هم بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص می شوند.

1399/01/30
22:44:53
5.0 / 5
2920
تگهای خبر: پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی