از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام؛

نماگر كووید 19 برای دسترسی به آخرین یافته های علمی كرونا به وجود آمد

نماگر كووید 19 برای دسترسی به آخرین یافته های علمی كرونا به وجود آمد بازار مقاله: سامانه نماگر كووید 19 توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام افتتاح شد. اطلاعات لحظه ای آمار و اطلاعات مربوط به مبتلایان، گزارش های آماری و مقالات علمی كرونا در این سامانه ارائه می شود.


به گزارش بازار مقاله به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دكتر محمدجواد دهقانی سرپرست ISC اظهار داشت: نماگر كووید- ۱۹ (با نام انگلیسی ISC COVID-۱۹ Visualizer) سامانه ای است كه توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به راه افتاده است و اطلاعات لحظه ای در مورد بیماری كروناویروس ۲۰۱۹ شامل آمار و اطلاعات مربوط به مبتلایان، گزارش های آماری و مقالات علمی ارائه می دهد. وی ادامه داد: هدف از راه اندازی این سامانه تسریع پروسه اطلاع رسانی در زمینه یافته های جدید علمی در مورد این بیماری و كمك به پژوهشگران، سیاستگذاران حوزه سلامت و عموم مردم جهت پاسخ دهی مطلوب به این همه گیری جهانی است. دهقانی اظهار داشت: اطلاعات این پایگاه شامل آمار مربوط به وضعیت انتشار بیماری به تفكیك كشور و تازه ترین مقالات علمی به صورت روزانه به روزرسانی می شود. وی اظهار داشت: این سامانه دارای یك نقشه جهانی از وضعیت همه گیری بیماری كووید -۱۹ است كه می توان با جستجو در آن تازه ترین آمار مبتلایان، مرگ و میر، درمان شدگان و همین طور نسبت های ابتلاء به جمعیت را به تفكیك هر كشور مشاهده كرد. ساختار رنگ بندی نقشه نیز برمبنای نرخ و شدت رخداد بیماری در هر كشور، طیفی از تیره تا روشن را نمایان می سازد.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: این سامانه همین طور مجموعه ای منحصربفرد و گسترده از تازه ترین مقاله علمی منتشرشده و پیش چاپ در زمینه بیماری كروناویروس جدید ۲۰۱۹ به همراه متن كامل این مقالات را در دسترس پژوهشگران قرار می دهد. دهقانی گفت: هم اكنون بیش از ۱۶۲۹ مدرك از آخرین یافته های علمی درباب ویروس كووید -۱۹ درقالب مقاله تمام متن در این سامانه در دسترس پژوهشگران و پژوهشگران قرار دارد و البته این اطلاعات بطور روزانه به روز رسانی می شود. از این تعداد پژوهش، كشور چین بیشترین مشاركت را در مقایسه با سایر كشورهای دنیا در این عرصه داشته است. سرپرست ISC در ادامه اظهار داشت: آخرین اطلاعات موجود نشان میدهد كه در طول یكماه گذشته تعداد كل مبتلایان در دنیا از ۸۴ هزار و ۶۱۵ نفر به بیش از ۶۶۳ هزار و ۱۲۴ مورد رسیده و این امر نشان میدهد میزان رشد متوسط روزانه ویروس در دنیا در طول این زمان ۷.۱ درصد (هفت و یك درصد) بوده است. وی اظهار داشت: نتایج آماری نشان میدهد كه درحالی كه نرخ رشد ویروس در كشور چین به صفر درصد رسیده است در بعضی كشورها بویژه آمریكا و اروپا نرخ رشد انتشار روزانه ویروس كرونا به بیش از ۴ برابر میزان متوسط رشد دنیا رسیده است. دهقانی اضافه كرد: درطول یك ماه اخیر كشور آمریكا از تعداد ۶۳ مورد به بیش از ۱۲۳ هزار و ۵۷۸ مورد یعنی متوسط نرخ رشد ۲۸.۷۵ درصد رسیده است. همین طور كشور اسپانیا با نرخ رشد ۲۹.۲۸ درصد، انگلیس با ۲۵.۲ درصد، فرانسه ۲۴.۸۵ درصد، ایتالیا با نرخ رشد ۱۶.۷۵ درصد و ایران دارای متوسط نرخ رشد ۱۶.۲ درصد در یك ماه اخیر بوده اند. وی اظهار داشت: پس از كشور چین، ایران با میزان ۳۳ درصد بهبود یافته در بین سایر كشورهای ذكر شده در جدول بالاترین نرخ را داشته است. متوسط نرخ رشد در یك ماه اخیر (درصد)نام كشور۲۹.۲۸اسپانیا۲۸.۷۵آمریكا۲۵.۲انگلستان۲۴.۸۵فرانسه۱۶.۷۵ایتالیا۱۶.۲ایران۷.۱متوسط دنیاآدرس وبگاه این سامانه https: //maps.isc.gov.ir/covid۱۹ است و بوسیله وبگاه اصلی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) https: //www.isc.gov.ir)) در دسترس خواهد بود.


منبع:

1399/01/15
21:20:07
5.0 / 5
3647
تگهای خبر: پژوهش , چاپ , علم , مقاله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی