تهران را در نوروز 99 مجازی ببینید

تهران را در نوروز 99 مجازی ببینید به گزارش بازار مقاله رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به لغو برنامه های این ستاد در نوروز برای مقابله با بیماری كرونا اظهار داشت: امكان بازدید مجازی از موزه ها و اماكن مهم تاریخی پایتخت به صورت مجازی فراهم گشته است.


مهرشاد كاظمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلان اینكه با شیوع بیماری كرونا خیلی از برنامه های ستاد گردشگری به مناسبت نوروز كنسل شد، اظهارداشت: باتوجه به تاكید بر ماندن در خانه و برگزاری برنامه «نوروزخانه» توسط معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری، برنامه های گردشگری نیز با بهره گیری از فضای مجازی برگزار می گردند.
وی با اشاره به برگزاری تورهای مجازی اظهار داشت: تابحال امكان بازدید از موزه ها به صورت مجازی در سایت ستاد گردشگری شهرداری تهران به آدرس http: //visit.tehran.ir و اینستاگرام این ستاد به آدرس visitehran فراهم گشته است و راهنمای موزه نیز اطلاعاتی را در مورد تاریخچه و خاصیت های این اماكن بیان می كند، همین طور مسابقه هایی نیز در رابطه با این تورها برگزار می گردد.
كاظمی اضافه كرد: به دنبال این هستیم اطلاعات اماكن تاریخی مناطق ۱۱ و ۱۲ در سایت ستاد گردشگری بارگذاری شود و زمانی كه بحران كرونا به اتمام رسید، شهروندان بتوانند با اطلاعاتی كه به دست آوردند از این مكان ها دیدن كنند.
وی بیان كرد: نوروز امسال قرار بود نقشه گردشگری تهران با معرفی ۳۰۰ مكان مهم فرهنگی، هنری، تاریخی، مذهبی و مراكز خرید و... به صورت چاپی منتشر شود و در اختیار شهروندان قرار بگیرد كه اطلاعات اماكن باتوجه به شرایط پیش آمده بر روی سایت ستاد بارگذاری خواهد شد.
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، بارگذاری نشریه ای برای معرفی جاذبه های گردشگری در سایت ستاد و همكاری با برنامه «تهرانگرد» شبكه پنج تلویزیون برای معرفی جاذبه های گردشگری پایتخت را از دیگر برنامه های این ستاد عنوان نمود.
كاظمی اظهار داشت: مسابقه نقاشی با موضوع گردشگری و نوروز نیز ویژه دانش آموزان طراحی شده كه آنان می توانند مكان های تاریخی و گردشگری محله خودرا نقاشی و به ستاد گردشگری ارسال نمایند كه پس از اختتام بحران كرونا، ضمن اهدای جوایز به آثار برگزیده، نمایشگاهی نیز از آثار دانش آموزان برپا خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه هفت بوستان در نوروز برای ایجاد كمپ های گردشگری و اقامت یك روزه تعیین شده بود، اظهارداشت: بنا به مصوبه كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی درباب پیشگیری و مقابله با بیماری كرونا ایجاد هر گونه كمپ های عمومی گردشگری و برگزاری چادرها در محیط بوستان ها و فضاهای روباز و سربسته كه سبب تجمع افراد می شود، ممنوعست.
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اظهار داشت: برنامه های این ستاد در نوروز همچون برگزاری تورهای گردشگری، پیاده گردی، برگزاری حدود ۷۰ نوروزگاه، ایستگاه های اطلاع رسانی و ارائه ۵۰۰ هزار بسته نوروزی شامل نقشه، اطلاعات گردشگری و كارت های تخفیف، برگزاری مسابقه عكاسی، حركت ۲۵ اتوبوس گردشگری به همراه راهنما در مناطق ۱۱، ۱۲ و یك كنسل شد و سفارش می شود همه در خانه بمانند و از فضای مجازی مكان های گردشگری را ببینند.
كاظمی درباره رونمایی و راه اندازی سامانه جامع گردشگری و بانك اطلاعات گردشگری اظهار داشت: تهیه، گردآوری و بارگذاری اطلاعات این سامانه ها زمانبر است و فاز نخست سامانه جامع گردشگری با معرفی یكصد مكان و بنای تاریخی به زودی رونمایی می شود.
وی اضافه كرد: اطلاعات سامانه بانك اطلاعات گردشگری نیز در حال تهیه و تدوین است.
ارائه لایحه سازمان گردشگری به شورای شهر
كاظمی درباره ارائه لایحه سازمان گردشگری شهرداری به شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: ۱۱ اسفندماه كمیسیون فرهنگی شورای شهر تذكری را برای ارائه نكردن این لایحه به شهرداری داد، قبل از این نیز برای پیگیری تشكیل سازمان گردشگری نشستی را با شورا و كارشناسان و معاونت برنامه ریزی داشتیم.
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اظهار داشت: شورا و معاونت اجتماعی و فرهنگی به دنبال تبدیل ستاد به سازمان هستند كه وظیفه اش سیاست گذاری و برنامه ریزی كلان گردشگری شهری باشد اما معاونت برنامه ریزی شهرداری معتقد می باشد این روند طولانی است و باید با تغییر اساسنامه یكی از شركت های زیرمجموعه معاونت اجتماعی و فرهنگی، كارهای مربوط به گردشگری شهرداری را انجام دهد.
وی اضافه كرد: مقرر بود تا آخر سال لایحه تشكیل سازمان گردشگری به شورا ارائه شود كه به سبب بیماری كرونا به تعویق افتاد.
كاظمی بیان كرد: شهر تهران به سبب اماكن و ظرفیت های گوناگون فرهنگی، هنری، تاریخی، طبیعی و موقعیت راهبردی قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد كه اگر برنامه ریزی و سیاست واحد باشد، نیازسنجی و بررسی می شود و كل شهر در حوزه گردشگری مورد توجه قرار می گیرد و شهرداری نیز به دنبال كسب درآمد پایدار می باشد كه از این طریق می تواند به هدف خود برسد و تهران را به سمت گردشگری سوق دهد.منبع:

1399/01/05
23:58:10
5.0 / 5
3361
تگهای خبر: چاپ , سفارش , شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی