كتاب درمانی راه فرار از استرس كرونا

كتاب درمانی راه فرار از استرس كرونا به گزارش بازار مقاله این روزها مردم سراسر جهان با اخبار و اطلاعات مربوط به ویروس كرونا بمباران می شوند، اما كارشناسان سلامت روان معتقدند كه خواندن كتاب می تواند به كاهش استرس ناشی از شنیدن اخبار بد در مورد این ویروس كمك نماید.بسیاری از مردم تصمیم گرفته اند فعالیتهای اجتماعی خویش را محدود كنند و همین مسئله سبب شده است در خانه وقت اضافی داشته باشند و به تفریحات خانگی روی آورند.

به رغم وجود اپلیكیشن ها و برنامه های مختلف در گوشیهای همراه برای سرگرم نگه داشتن افراد، هیچ چیز بهتر از یك كتاب خوب برای فرار از استرس روانی شنیدن اخبار بد نیست.

نشریه ساوت چاینا مورنینگ پست با «كریس رایان» (Chrissy Ryan) كتاب درمان گر اهل مالدیو مصاحبه ای كرده است تا تأثیر خواندن كتاب در مواقع بحرانی را از زبان وی جویا شود.

رایان، كتاب درمانی را روشی برای كمك به مردم می داند تا از زمانی كه به مطالعه اختصاص می دهند، بیشترین استفاده را ببرند و به پرورش عادت های سالم كتاب خواندن تشویق شوند.وی اظهار داشت: ابتدا جلسات مشاوره با این افراد برگزار می كنم تا با روحیات، عادت های كتاب خواندن، سلایق و سبك زندگی شان آشنا شوم. سپس از همه این آموخته ها بهره می گیرم تا به آنها كمك كنم كه بدانند از مطالعه در آینده به چه چیزی دست می یابند و همینطور لیستی از كتاب های مورد علاقه آنها را كه نگرش شان به مطالعه را گسترش می دهد، تهیه كنم.

وی اضافه كرد: آنچه حائز اهمیت می باشد این است كه چه چیزی سبب لذت فرد از مطالعه می شود و موانع پیش روی وی برای مطالعه را از میان برمی دارد.

به گفته رایان، بعضی از مشاوران روانی حرفه ای از كتاب درمانی استفاده می نمایند تا به افراد كمك كنند بر مشكلات خود غلبه و احساسات شان را درك كنند.

رایان در توضیح مطالعه كتاب در شرایط بحرانی چنین اظهار داشت: یك جمله معروف از نمایشنامه «پسران تاریخ» نوشته آلن بنت (Alan Bennett) وجود دارد كه می گوید: بهترین زمان برای مطالعه وقتی است كه با یك فكر، یك احساس یا روشی برای نگریستن به موضوعاتی روبه رو می شوید، وضعیتی كه شاید تصور می كردید منحصر به شخص شماست، اما با خواندن كتاب متوجه می شوید كه افراد دیگر هم این تجربه را پشت سر گذاشته اند.

عبارت «بی خبری، خوش خبری»، واقعا درست است. ما با بمباران اخبار بد از اطلاعات منفی اشباع می شویم. به همین دلیل، خیلی مهم می باشد كه حالا بیشتر از هر زمان دیگری كتابی را برای مطالعه انتخاب نماییم.

رایان اضافه كرد: مطالعه می تواند بعنوان راه فراری در زمان بحران و چالش برانگیز استفاده شود، همینطور سبب می شود كمتر احساس تنهایی كنید و بر شرایط فعلی تان نوری می افكند. مطالعه یكی از بهترین روش ها برای توسعه احساس همدلی و درك شدن است. سفارش من این است كه از غریزه تان پیروی كنید، كتاب هایی بخوانید كه به شما كمك نماید نحوه احساسات تان را دریابید و فشار روانی تان را كم كند.رایان همینطور در مورد دور نگاه داشتن كودكان از بازی های آنلاین و اپلیكیشن ها در این روزهای خانه نشینی و معطوف كردن توجهشان به كتاب خواندن اظهار داشت: مطالعه با صدای بلند، تجربه ای زیبا و الفت بخش بین انسان ها چه پیر و چه جوان است و كتاب خواندن دسته جمعی نه تنها كودكان را با قدرت قصه گویی آشنا می كند، بلكه سبب می شود زمان سپری شدن بین كودكان و والدین، از كیفیت ارزشمندی برخوردار شود.

وی اضافه كرد: مهم می باشد كه كودكان را ترغیب نماییم هر كتابی را كه دوست دارند، مطالعه كنند. اگر والدین، كودكان را به خواندن كتاب های مورد علاقه خود مجبور كنند، نمی توانند عشق و علاقه ماندگار به كتاب را در آنها به وجود آورند. به كودكان قدرت انتخاب دهید و آنگاه خواهید دید كه چطور شور و اشتیاق شان برای مطالعه افزایش می یابد.


1398/12/11
21:19:55
5.0 / 5
4050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی