رییس مركز ملی فرش ایران اعلام كرد:

فرش ایرانی كد اصالت و هویت می گیرد

فرش ایرانی كد اصالت و هویت می گیرد به گزارش بازار مقاله ایرنا- رئیس مركز ملی فرش ایران اظهار داشت: به منظور پیشگیری از كپی برداری از فرش دستباف كشورمان در دیگر كشورها، هم فرش ایرانی هم نقشه فرش، كد اصالت و هویت دریافت می كند.


فرح ناز رافع، روز چهارشنبه در جریان بازدید از بزرگترین مركز تهیه و تولید فرش و گبه ارگانیك كشور در شیراز در جمع خبرنگاران اضافه كرد: این كار تا پیش از سال ۹۹ در كشور عملیاتی خواهد شد ابتدا برای فرش های نفیس و سپس سایر فرش های دستباف صورت خواهد گرفت.
او افزود: در حقیقت با شناسنامه دار و كددار كردن فرش كشورمان، هیچ كس در جهان نمی تواند از آن كپی برداری كند.
تلاش جهت راه اندازی مراكز شتاب دهنده فرش
رافع، با اشاره به راه اندازی مراكز شتاب دهنده فرش در بعضی استان های كشور همچون فارس اظهار داشت: در راه اندازی این مراكز بحث زنجیره تأمین مطرح است چون كه وقتی این زنجیره كامل شود خیلی از هزینه ها كاسته می شود و سود آن نصیب تولید كننده و بافنده می شود.
وی افزود: كوشش ما در مركز شتاب دهنده فرش بر این است كه ابزارهای نوین بازاریابی و نوین مالی مانند بازار سرمایه و بورس كالا را به فرش متصل نماییم.
او تصریح كرد: ما در كشور بحث زنجیره ارزش فرش را داریم، یعنی صنایع جانبی و وابسته فرش ۳۱ رشته است كه با برنامه هایی كه در حوزه تحول دیجیتال و تكنولوزی این صنایع صورت خواهد گرفت اتفاقات خوبی روی خواهد داد.
رییس مركز ملی فرش ایران خاطرنشان كرد: راه اندازی مركز آموزش و كمك به فعالان حوزه فرش از دیگر مواردی است كه دنبال خواهد شد.
رافع اظهار داشت: بحت این است كه ما مشاوره دهیم، تسهیلگری و نظارت نماییم تا بافت فرش را به بافتی تبدیل نماییم كه ارزش افزوده بالاتری داشته باشد. مسئله دیگر متحوا سازی و خلق ارزش به جهت اینكه هر ایرانی تحریك تقاضا نماییم كه تقاضای فرش دستباف داشته باشد كه هم برای فروش داخل و هم بیرون برنامه های گوناگونی داریم، همینطور می كوشیم كه فرش كشور وارد بازار بورس كالا شود.


1398/11/24
02:08:49
5.0 / 5
4566
تگهای خبر: آموزش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی