برگزاری آزمون ملی دانش مغز

برگزاری آزمون ملی دانش مغز به گزارش بازار مقاله چهارمین دوره مسابقات ملی دانش مغز برگزار می گردد و برگزیده نهایی این رویداد به مسابقات جهانی برلین راه پیدا می كند.به گزارش بازار مقاله به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چهارمین دوره آزمون ملی دانش آموزی حوزه علوم اعصاب با عنوان «دانش مغز» برگزار می گردد.
در چهارمین دوره از برگزاری این رویداد ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی از آن حمایت می كند. آزمون ملی دانش مغز به صورت سراسری در تهران و مراكز استان ها توسط انجمن علوم اعصاب ایران برگزار شده كه در زمان برگزاری اولین مرحله آزمون یعنی ۲۳ آذر دانش آموزان كشور به رقابت می پردازند. برگزیدگان این مرحله بعد از گذراندن دوره های آمادگی، در دوره دوم مسابقه كه به زبان انگلیسی است، شركت خواهند كرد.
دانش آموزان برای ثبت نام در این آزمون تا ۱۰ آذر ماه مهلت دارند و تمامی دانش آموزان ۱۳ تا ۱۸ ساله (رشته های مختلف) می توانند جهت ثبت نام به وب سایت این مسابقه رجوع كنند.
مسابقه ملی دانش مغز (Brain Bee) برای نخستین بار توسط نوربرت میسلینسكی در سال ۱۹۹۹ در دانشگاه مریلند كشور امریكا پایه گذاری شد. این رقابت ها با هدف علاقه مند كردن دانش آموزان به یادگیری در مورد مغز و كاركردهای آن، پرورش استعدادهای جوان، استفاده از ایده های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب، هر ساله در سطح دنیا برگزار می گردد.
این مسابقات در بیش از ۱۵۰ مركز و ۳۰ كشور دنیا برگزار شده و برگزیدگان مسابقات كشوری، هر ساله در یك نقطه از دنیا گرد هم آمده و با یكدیگر به رقابت می پردازند. بدین سان بیش از سی هزار دانش آموز از سراسر دنیا هر سال به رقابت با یكدیگر می پردازند و اخبار این مسابقات تحت پوشش گسترده خبری در سرتاسر دنیا قرار می گیرد.
در ایران هم این مسابقه امسال برای چهارمین بار در ایران زیر نظر انجمن علوم اعصاب ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی به صورت كشوری و در دو مرحله برگزار می گردد.
 

1396/09/08
22:23:20
5.0 / 5
5518
تگهای خبر: علم , فناوری , آزمون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی