تولید یك ژل برای پیش گیری از آتش سوزی جنگل ها

تولید یك ژل برای پیش گیری از آتش سوزی جنگل ها بازار مقاله: این مهاركننده اسپری مانند توسط یك مهندس و یك آتش نشان ابداع شده و می تواند روزی برای كاهش تعداد آتش سوزی های جنگلی مورد استفاده قرار گیرد.اریك اپل؛ دانشمند و مهندس مواد از دانشگاه استنفورد می گوید: این ماده پتانسیل این را دارد كه جلوی تشكیل آتش سوزی ها را بجای مهار آنها بگیرد. هم اكنون ما منتظر می مانیم تا در یك منطقه تحت كنترل، آتش سوزی صورت گیرد و سپس با شتاب برای مقابله با آن اقدام می نماییم.
امروزه آتش نشانان برای مقابله با مناطق آتش گرفته مواد مهار كننده مانند نمك های معدنی آمونیوم پلی سولفات (APP) استفاده می نمایند كه هنگام سوختن، آب تولید می كند. اما مشكل اینجا است كه چاره فقط در مدت كوتاه كارآمد است و هنگامی كه آب بخار شود كارایی خودرا از دست می دهد و این اتفاق در آتش سوزی ها ممكنست در كمتر یك ساعت صورت پذیرد. ژل جدید كه در اصل حاوی مواد چسبنده و مقاوم در مقابل آتش است عموما از مواد گیاهی مبتنی بر سلولز تهیه شده و می تواند در طول باران یا بادهای شدید بر روی پوشش گیاهی باقی بماند. علاوه بر این، این ماده غیر سمی است و می توان آنرا با استفاده از تجهیزات كشاورزی و هواپیما بر روی گیاهان اسپری كرد.
گروه جنگلداری كالیفرنیا (CalFire) تابحال از این ماده برای چمن ها بهره برده اند كه توانسته از آنها در مقابل آتش، حتی بعد از باران های شدید نیز محافظت كند. بگفته آلن پیترز، رئیس این بخش، تابحال ماده ای قابل مقایسه با این ژل وجود نداشته و می تواند بطور قطع تعداد آتش سوزی ها را كم كند. هم اكنون دانشمندان آزمایشات بیشتری را بر روی این ماده انجام می دهند تا از تاثیر آن بر روی درخت ها و سایر پوشش گیاهی نیز مطمئن شوند.
sciencealert
2121


منبع:

1398/07/30
10:35:37
5.0 / 5
4809
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی