محدودیت دسترسی به دانلود مقاله و كتاب از پایگاه های علمی جهان

محدودیت دسترسی به دانلود مقاله و كتاب از پایگاه های علمی جهان به گزارش بازار مقاله در سال های اخیر، به دلیل تحریم های سیاسی و اقتصادی كه به كشور اعمال شد، دسترسی دانشگاه های كشور به منابع علمی روزآمد، بسیار محدود شد.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در این سال ها، دسترسی دانشگاه های كشور به منابع علمی روزآمد، مانند ساینس دایركت، اشپرینگر، ieee و دیگر پایگاه های منتشركننده مقالات ISI بسیار محدود شد، به طوری كه عملاً طیف گسترده ای از دانشجویان تحصیلات تكمیلی و اساتید دانشگاه های كشور با مشكل عدم دسترسی به پایگاه های علمی مواجه شدند.
در این میان، گروه ایران پیپر كه متشكل از فارغ التحصیلان و هیئات علمی دانشگاه های برتر كشور هستند، اقدام به تأسیس سامانه تأمین منابع علمی ایران پیپر در سال ۱۳۹۴ كردند.
از همان ابتدا ایران پیپر با استقبال گسترده جامعه تحصیلات تكمیلی كشور مواجه شد. هم اكنون ایران پیپر با ۱۲ دانشگاه بزرگ كشور قرارداد همكاری دارد و دسترسی به خدمات سامانه برای دانشجویان این دانشگاه ها، مجانی و بدون محدودیت است. علاوه بر این در این دو سالی كه از عمر سامانه می گذرد، بیش از دو میلیون دانلود مقاله از سامانه ایران پیپر انجام شده است.
روش های دانلود مقالات ISI از سامانه ایران پیپر
برای دانلود خودكار مقالات لاتین كافی است لینك یا DOI مقاله را در تب «لینك مقاله، فصل كتاب یا DOI» سامانه ایران پیپر وارد كرده و دكمه بررسی را بزنید. بعد از چند ثانیه مقاله به صورت خودكار توسط سامانه دانلود می گردد.
امكان جستجوی پیشرفته مقالات در بیش از ۱۰۰ میلیون مقاله ISI با استفاده از دو موتور جستجوی Scpus و CrossRef هم وجود دارد. برای این كار از تب «جستجوی مقاله» كلمات كلیدی مدنظر خویش را وارد كرده و بعد از انتخاب یكی از موتورهای جستجو، نتایج مرتبط ظاهر می گردد. امكان دانلود هر یك از نتایج هم به راحتی وجود دارد.

علاوه بر دو روش بالا، ایران پیپر دسترسی مستقیم و آنلاین به بیش از ۵۰۰ پایگاه علمی را هم برقرار كرده است. سرویس دسترسی های مستقیم، سرویسی بی نظیر جهت دسترسی های بسیار گسترده به تمام منابع علمی است. با استفاده از این سرویس امكان دسترسی آنلاین به تمام دیتابیس های مقالات ISI نظیر ScienceDirect، Springer، Wiley، IEEE و؛Taylor & Francis پایگاه های كتابشناختی نظیر Scopus، Web of Science و؛ Reaxys پایگاه های پزشكی نظیر ClinicalKey، Ovid، UpToDate و پایگاه های عرضه كننده ویدیوهای آموزشی نظیر Lynda، pluralsight خواهد بود.
بزرگ ترین منبع دانلود كتاب لاتین در ایران
بخش دانلود كتاب ایران پیپر، هم اكنون با در اختیار قرار دادن بیش از ۵. ۷ میلیون كتاب لاتین به قشر تحصیلات تكمیلی كشور، تا حدود زیادی مشكلات این قشر فرهیخته را در دسترسی به كتب دانشگاهی بروز برطرف كرده است. بعلاوه بیش از ۱. ۶ میلیون از این كتاب ها به صورت كاملاً مجانی با استفاده از سامانه قابل دستیابی است. باقی كتاب ها هم با حداقل ۹۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت كتاب در سایت ناشر عرضه می گردد.
علاوه بر این امكان سفارش كتاب هایی كه در بخش جستجوی كتاب سامانه موجود نیست هم وجود دارد. برای گروه ایران پیپر امكان تهیه ۹۹ درصد كتاب هایی كه نسخه الكترونیكی دارند، شامل تمام كتاب های Amazon و Google Play باقیمت بسیار پایین تراز این فروشگاه های كتاب وجود دارد.
برای دانلود كتاب در سامانه ایران پیپر سه گام زیر را طی كنید:
۱. از بخش جستجوی كتاب، عنوان یا ISBN كتاب درخواستی خویش را جستجو كرده و درصورتی كه امكان دانلود مجانی كتاب وجود داشت، آن را به صورت مجانی دانلود كنید
۲. درصورتی كه نسخه مجانی كتاب موجود نبود، ارزان ترین نسخه غیر مجانی كتاب را خریداری كنید.
۳. درصورتی كه كتاب درخواستی شما در بخش جستجوی كتاب موجود نبود، كتاب خویش را سفارش آفلاین دهید تا در اسرع وقت بررسی و تهیه شود.
ایران پیپر علاوه بر دانلود مقاله و كتاب، خدمات جامع دیگری نظیر امكان جستجو و دانلود بیش از ۵ میلیون آخر نامه لاتین از تمام دانشگاه های جهان، دسترسی كامل به بیش از ۸۰ پایگاه استانداردهای صنعتی، دسترسی آنلاین به پایگاه Orbit شامل بیش از ۷۰ میلیون پتنت، امكان ثبت درخواست بررسی سرقت علمی از پایگاه های turnitin و ithenticate و پایگاه غلط یابی املایی و انشایی آنلاین Grammarly را هم عرضه می كند. علاوه بر تمام این خدمات، امكان ثبت درخواست آفلاین جهت دانلود هر نوع سند علمی هم با استفاده از سامانه امكان پذیر است. با ایران پیپر دیگر نگران دسترسی به هیچ نوع سند علمی نخواهید بود.
 

1396/09/02
13:01:39
5.0 / 5
5415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی