نشستن زیاد برای سلامتی چقدر مضر است؟

نشستن زیاد برای سلامتی چقدر مضر است؟ به گزارش بازار مقاله جوامع جدید بر پایه نشستن طراحی شده اند. بنابراین مردم هم بیشتر از پیش می نشینند كه این نشستن اضافه می تواند اثرات منفی بر سلامت داشته باشد.healthline: نشستن یكی از حالت های معمولی بدن است، مردم در اغلب موارد مانند كار، مطالعه یا سفر درحال نشستن هستند. با این وجود این بدان مفهوم نیست كه نشستن بی ضرر است. بیشتر از نیمی از یك روز هر فرد صرف نشستن و فعالیت هایی مانند رانندگی، كار پشت میز یا تماشای تلویزیون می شود. جالب است بدانید كارمندان حدود ۱۵ ساعت و كشاورزان حدود ۳ ساعت در روز می نشینند. بدن با فعالیت هایی مانند راه رفتن، ایستادن یا حتی تكان دادن دست و پا، كالری می سوزاند. نشستن و دراز كشیدن مقدار بسیار كمی انرژی مصرف می كند و بنابراین میزان سوزاندن كالری را در بدن محدود می كند. بنابراین است كه كشاورزان ۱۰۰۰برابر بیشتر از افرادی كه پشت میز كار می كنند كالری می سوزانند.
هرچه میزان كالری سوزانده شده كمتر، احتمال افزایش وزن بیشتر است. بنابراین نشستن و دراز كشیدن باعث چاقی در افراد می شود و افراد چاق هم تمایل بیشتری به نشستن دارند.

در تحقیقاتی كه بر روی بیشتر از ۱میلیون نفر انجام شده، نشان داده كه نشستن زیاد می تواند باعث مرگ زودرس شود و تا ۴۹% احتمال مرگ را افزایش دهد. همینطور این عادات نشستن و دراز كشیدن با بیشتر از ۳۰ بیماری مزمن مانند دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی در ارتباط می باشد.
مطالعات نشان داده كه راه رفتن كمتر از ۱۵۰۰ قدم در روز یا نشستن برای مدت طولانی می تواند باعث افزایش قابل توجهی در مقاومت به انسولین و در نهایت سبب دیابت نوع ۲ شود. انجام حركات و تمرینات فیزیكی می تواند فواید بسیاری داشته باشد اما همچنان نمی تواند تنها چاره برای از بین بردن اثرات منفی نشستن زیاد باشد. پس بهتر است زمان نشستن را به حداقل برسانید.
2121

1398/04/28
11:21:45
5.0 / 5
4565
تگهای خبر: تحقیق , فیزیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی