چند حقیقت در مورد غذاها كه شما را متعجب می كند

چند حقیقت در مورد غذاها كه شما را متعجب می كند به گزارش بازار مقاله حقایق شگفت انگیزی در مورد غذاها وجود دارد از تهیه الماس از كره بادام زمینی تا اختراع بستنی یخی توسط پسربچه 11 ساله. در اینجا برخی از این حقایق اعجاب انگیز كه امكان دارد تاكنون نشنیده باشید آورده شده است.


دانشمندان می توانند كره بادام زمینی را به الماس تبدیل كنند
از آنجاییكه كره بادام زمینی منبع غنی از كربن است دانشمندان آلمانی معتقدند كه امكان دارد به آسانی تبدیل به الماس شود. فرآیندی كه باید اتفاق بیوفتد این است كه اكسیژن موجود در آن گرفته شود و كربن باقی مانده تحت فشار به الماس تبدیل گردد.
رنگ قرمز خوراكی به كار رفته در اسمارتیز ها از جوشاندن سوسك ها به دست میآید
كارمن (carmine) كه با نام اسید كربنیك شناخته می شود رنگ خوراكی متدوالی است كه در اسمارتیزها، گیلاس های كنسروی (ماراسكینوچری)، تمشك و توت فرنگی طعم دار شده و حتی برق لب به كار می رود. این رنگ خوراكی از جوشاندن لاشه خورد شده نوعی سوسك به نام Dactulopious به دست می آید.
صدف های خام هنگام سرو زنده اند
صدفها خیلی سریع فاسد می شوند برای همین آشپزها ناگزیرند آنها را خیلی سریع یعنی وقتی هنوز زنده هستند سرو كنند. بعضی از آنها می توانند حدود دو هفته خارج از آب زنده بمانند بنابراین است كه صدف ها را تحت شرایط تنظیم شده و خاص نگهداری می شوند. اگر یكی از آنها بمیرد هیچ كدام از آنها دیگر قابل خوردن نیستند. در نتیجه اگر شما یك بشقاب از صدفهای تازه سفارش داده اید احتمالاً آنها را در صورتی كه هنوز زنده هستند می جوید. خوشبختانه صدف ها سیستم اعصاب مركزی ندارند و قادر به احساس درد نیستند.
سیب زمینی می تواند سیگنالهای WI-FI را جذب یا منعكس كند
طبق آزمایش یك شركت ساخت مودم های wireless، سیب زمینی مانند بدن انسان به خاطر دارار بودن مقادیر زیادی از آب و ساختار شیمیایی قادر به جذب و انعكاس سیگنال های WI-FI است.
همه موزهایی كه ما می خوریم شبیه به هم هستند
گرچه 1000 گونه موز در سراسر جهان وجود دارد اما میوه زرد رنگی كه در سوپر ماركت ها می بینید یك گونه ژنتیكی اصلاح شده خاص هست. این گونه پر محصول بوده و ماندگاری بیشتری نسبت به گونه های دیگر دارد اما هیچ بذری ندارد و كشاورزان از راه روش موسوم به clone (با استفاده از پایه مادر) آنرا تكثیر می كنند در نتیجه به علت فقدان تنوع ژنتیكی این گیاه با خطر انقراض روبه رو است.
پاستیل ها و ماشین ها با یك نوع موم پوشیده می شوند
سطح آبنبات ها و پاستیل ها با مومی به نام كارناوب پوشانده می شود كه این درست همان مومی است كه جهت براق شدن رنگ ماشین ها استفاده می شود.
واحد پول در تمدن آزتك شكلات بود
آزتك ها با علاقه شان به شكلات شناخته می شوند. جالب است بدانید كه برپایه اعلان سازمان بین المللی كاكائو آنها از دانه های كاكائو بعنوان واحد پول استفاده می كردند. مردم در آن تمدن حتی می توانستند مالیاتهای شان را با شكلات پرداخت كنند.
عسل هیچ وقت فاسد نمی شود
در ساختار عسل مقدار كمی آب وجود دارد و محیط آن بسیار اسیدی است. این دو عامل عسل را در مقابل فساد مصون نگه می دارد. طبق تحقیقات انجام شده باكتری هایی كه سبب فساد مواد می شوند در محیطهایی با رطوبت كم و اسیدیته بالا زنده نمی مانند. جالب است بدانید كه ظرفهای عسلی كه باستان شناسان بعد از هزاران سال پیدا كرده اند همچنان سالم و تازه است.
هویج ها در اصل بنفش رنگ بوده اند
براساس تأیید موزه بین المللی هویج در انگلستان، هویج های اولیه هیچگونه شباهتی با هویج های امروزی نداشته اند. در اصل این گیاه به رنگ بنفش و یا سفید بوده و یك ریشه نازك داشته است. هویج نارنجی كه ما می شناسیم در حقیقت حاصل غلبه رنگ نارنجی به گونه اولیه در اثر یك جهش ژنتیكی در اواخر قرن 16 است.
سالمون پرورشی به صورت طبیعی سفید است و بعداً به رنگ صورتی در می آید
سالمون های آزاد به دلیل میگوی فراوانی كه می خورند به صورت طبیعی صورتی هستند. پرورش دهندگان ماهی برای دستیابی به این رنگ صورتی از رنگدانه گیاهی به نام كاروتنوئید در غذای ماهی سالمون پرورشی استفاده می نمایند. در ماكروویو قرار دهید منفجر می شود.
یك پسربچه 11 ساله بستنی یخی را اختراع كرد
فرانك اپرسون" 11 ساله در سال 1905 در حال ساخت لیموناد بود و مقداری آب را با پودر لیموناد مخلوط كرد. او تركیب خویش را به صورت اتفاقی در طول شب در ایوان به حال خود رها كرد. دمای هوا در آن شب مقدار قابل توجهی پایین آمد و فرانك بامداد روز بعد با یك لیموناد یخزده رو به رو شد. او تمام تابستان این تركیب یخی را با نام Epsicle فروخت. بعدها فرزندان او بستنی یخی او را pop's sicle"" یا popsicle نامیدند.

thisisinsider
۲۱۲۱

1398/03/25
17:03:54
5.0 / 5
4747
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی