طبق بررسی های پژوهشگاه رویان؛

معرفی عوامل تاثیر گذار در زایمان سزارین

معرفی عوامل تاثیر گذار در زایمان سزارین به گزارش بازار مقاله محققان در پژوهشگاه رویان بر مبنای تحقیقات خود با بررسی زایمان های تك قلویی، نشان دادند۷۲ درصد زایمان ها، سزارین می باشد.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، در سال های اخیر میزان سزارین در جهان و به خصوص ایران افزایش چشمگیری داشته است. برای تعیین میزان زایمان سزارین و طبیعی، محققان پژوهشگاه رویان و دانشگاه علوم پزشكی تهران در صدد آمدند تا بررسی هایی با هدف تعیین میزان شیوع سزارین در میان زنانی كه اولین زایمان خویش را انجام داده اند داشته باشند.
در این پروژه ۲ هزار و ۱۲۰ زوج در بازه زمانی ۶ ماهه كه صاحب فرزند تك قلو شده بودند، مورد بررسی قرار گرفت. داده ها به وسیله مصاحبه با مادران و بررسی اطلاعات ثبت شده پزشكی آنان جمع آوری شد.
نتایج این پژوهش كه در نشریه دانشكده علوم پزشكی اصفهان به چاپ رسیده است، نشان داد، فراوانی سزارین در میان زایمان های بررسی شده بیش از ۷۲ درصد بوده است.
سن بالای مادر، تحصیلات والدین، وضعیت اقتصادی، شاخص توده بدنی، محل قرار گیری سر جنین، مسمومیت حاملگی و استفاده از روش های كمك باروری جزو عوامل موثر در سزارین بودند.
همچنین بررسی های آماری نشان داد، بین زایمان به روش سزارین و سن مادر، شاخص توده بدنی و وضعیت قرارگیری سرجنین ارتباط مفهوم داری وجود دارد.
نتایج این پژوهش نشان دهنده شیوع بالای سزارین در تهران است. آموزش و ارتقاء سطح كیفیت زایمان طبیعی می تواند میزان سزارین را در زوج های تهرانی كم كند.
 

1396/08/29
10:41:10
5.0 / 5
4599
تگهای خبر: پزشكی , پژوهش , محقق , آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی