بررسی تازه ناسا؛

سفرهای فضایی سبب جهش ژنتیكی باكتری ها می گردد

سفرهای فضایی سبب جهش ژنتیكی باكتری ها می گردد به گزارش بازار مقاله بررسی های تازه پژوهشگران ناسا نشان داده است شرایط سخت و دشوار حاكم بر فضا باعث جهش ژنتیكی باكتری ها می گردد و این امر امكان دارد مشكلاتی را برای فضانوردان تولید كند.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، قبل از این ناسا بررسی هایی را برای پی بردن به تاثیر اقامت در فضا بر روی ژن های انسان انجام داده بود و انجام این بررسی ها بر روی باكتری ها نشان داده است كه آنها در فضا گرفتار جهش ژنتیكی می شوند.
باكتری ها بر خلاف تصور انسان ها قادر به زندگی و تداوم حیات در شرایط بسیار دشوار بوده و می توانند به سرعت خویش را با شرایط جدید تطبیق داده و از خطرات جان سالم به در ببرند. همین مساله باعث افزایش توانایی باكتری ها برای مقابله با آنتی بیوتیك ها هم شده است.
مهم ترین چالش ناشی از جهش ژنتیكی باكتری ها به فضانوردانی مربوط می گردد كه در ایستگاه فضایی بین المللی زندگی می كنند. البته فضای زندگی این افراد كاملا كنترل شده است، اما باكتری های ارتقا یافته در صورت نفوذ به این ایستگاه می توانند مشكل ساز شوند.
دو باكتری كه در جریان این آزمایش مورد بررسی قرار گرفته اند، taphylococcus aureus و Bacillus cereusنام دارند و اولی بر روی پوست انسان زندگی كرده و معمولا بی خطر است اما جهش ژنتیكی امكان دارد آنرا به یك باكتری خطرناك مبدل كند. دومین باكتری هم معمولا در خاك زندگی می كند و آن هم در حالت عادی خطر چندانی برای سلامت انسان ندارد. مقرر است با انجام بررسی های بیشتر اطلاعات مفصل تری در مورد خطرات احتمالی جهش ژنتیكی این باكتری ها بر روی فضانوردان به دست آید.

1397/10/22
15:07:03
5.0 / 5
4419
تگهای خبر: پژوهش , فضا , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی