با كمك كاوشگر نیوهوریزونز ؛

تصاویر دورترین جرم آسمانی به بشر منتشر گردید

تصاویر دورترین جرم آسمانی به بشر منتشر گردید بازار مقاله: ناسا تایید كرده كه موفق به تهیه عكسهایی از دورترین جرم آسمانی شده كه تاكنون انسان توانسته به آن دسترسی یابد.به گزارش بازار مقاله به نقل از ساینس آلرت، كاوشگر فضایی نیوهوریزونز ناسا با عبور از فاصله نزدیكی از یك جرم آسمانی به نام آلتیمت تیول توانسته تصاویری را از آن تهیه و به زمین ارسال نماید.
دو تصویر مورد اشاره اطلاعاتی را در مورد ابعاد و ظاهر آلتیمت تیول در اختیار دانشمندان قرار داده است. مقرر است تصاویر بیشتری از این جرم آسمانی امروز دوم ژانویه به زمین برسد.
آلتیمت تیول آغازین بار در سال ۲۰۱۴ توسط تلسكوپ فضایی هابل شناسایی شد، اما تا به امروز دانشمندان نتوانسته بودند از نزدیك نگاهی به آن بیندازند و درك بهتری از این توده اسرارآمیز پیدا كنند.

كاوشگر فضایی نیوهوریزونز در ساعت ۱۲: ۳۳ روز گذشته به فاصله ۳۵۰۰ كیلومتری از جرم آسمانی مذكور رسید كه از نظر ظاهری مشابه با گوی های بازی بولینگ است و ابعاد آن ۳۲ در ۱۶ كیلومتر برآورد شده است.
تصاویر تهیه شده از آلتیمیت تیول پس از گذشت شش ساعت به زمین رسیدند. این جرم آسمانی در فاصله ۶.۴ میلیارد كیلومتری از زمین قرار دارد و در منطقه ای از منظومه شمسی موسوم به كمربند كوئیپر قرار دارد كه در آن سوی سیاره نپتون واقع است و بشر اطلاعات بسیار اندكی در مورد آن دارد. این منطقه مملو از ستاره های دنباله دار، سیارك ها و دیگر اجسام كوچك است كه عموما از یخ ساخته شده اند.
ارسال كامل اطلاعاتی كه مقرر است از التیمت تیول تهیه شود به دو سال زمان نیاز دارد و در شرایطی كه وضوح تصاویر فعلی از آن چندان بالا نیست، دانشمندان امیدوارند در آینده تصاویری دقیق تر و با كیفیت بیشتر از این جرم آسمانی دریافت نمایند.

1397/10/14
15:02:53
5.0 / 5
4450
تگهای خبر: دانشمند , فضا , كیفیت , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی