بازنگری در تاریخ عصر باستان؛

كشف ابزار سنگی قدیمی در چین، محاسبات باستان شناسان به هم خورد

كشف ابزار سنگی قدیمی در چین، محاسبات باستان شناسان به هم خورد بازار مقاله: كشف ابزار پیچیده سنگی بسیار قدیمی در چین باستان شناسان را به درك تاریخی جدید رسانده و آنها معتقدند تاریخ عصر باستان با بررسی این ابزار باید از نو نوشته شود.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیوساینتیست، انسان های اولیه تولید ابزار سنگی را از بیشتر از ۳ میلیون سال قبل شروع كردند. اما با گذر زمان این ابزار پیچیده تر و پیشرفته تر شدند.
در حدود ۳۰۰ هزار سال سبك جدیدی از این ابزار با استفاده از روشی تازه موسوم به سنگ تراشی تولید شدند كه در قالب آن انسان های اولیه با چسباندن سنگ های تراشیده شده به یكدیگر و همین طور تراشیدن سنگ های بزرگ ابزار جدید و موثرتری تولید می كردند.
تا به حال تصور می شد این دستاورد عموما محدود به آفریقا و غرب منطقه اوراسیا بوده و تحول مذكور در تولید ابزار سنگی تنها در حدود۴۰ هزار قبل به مناطقی مانند چین كشیده شده است.
اما بررسی های محققان استرالیایی و چینی نشان داده است ابزار سنگی پیشرفته كه از راه سنگ تراشی تولید شده اند از ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار سال قبل در جنوب چین تولید شده و به كار می رفته اند. ابزار مذكور از غاری به نام Guanyindong كشف شده اند. بدین سبب محاسبات تاریخی باستان شناسان در این زمینه در حدود ۱۲۰ هزار سال با واقعیت اختلاف داشته است.
چندی قبل نمونه هایی از این ابزار سنگی پیچیده در منطقه ای به نام Attirampakkam در هند كشف شده بودند كه قدمت آنها به ۳۸۵ هزار سال می رسید.
سوال مهمی كه در این میان بی پاسخ مانده هویت افرادی است كه این ابزار را تولید كرده اند. علت آن است كه هیچ فسیل انسانی در كنار ابزار مورد اشاره كشف نشده است. در آفریقا و اروپا فسیل های انسان های اولیه در كنار ابزار سنگی پیچیده كشف شده اند. برخی گمانه زنی ها حاكی می باشد امكان دارد تباری از انسان های اولیه موسوم به دنیسورا كه تنها فسیل دو نفر از آنها تاكنون در كوه های سیبری جنوبی كشف شده، ابزار مذكور را تولید كرده باشند.

1397/08/30
14:54:13
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: كشف , محقق , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی