در دانشگاه امیركبیر؛

برگزاری كنگره ملی مهندسی شیمی ایران

برگزاری كنگره ملی مهندسی شیمی ایران به گزارش بازار مقاله شانزدهمین كنگره ملی مهندسی شیمی ایران، بهمن ماه در دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار می گردد.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، بهرام ناصرنژاد رئیس دانشكده مهندسی شیمی دانشگاه امیركبیر درباره این دوره از كنگره، اظهار داشت: با عنایت به اینكه مهندسی شیمی كلید توسعه پایدار می باشد و توسعه پایدار اولویت اصلی كشور، توجه اصلی این كنگره بر روی توسعه پایدار در صنایع ایران همچون صنایع بالادستی نفت، پالایش و فرآوری نفت و گاز، پتروشیمی و شیمیایی، دارویی و غذایی است.
وی اضافه كرد: علاوه بر حوزه هایی كه هم اكنون در زمینه مهندسی شیمی مطرح هستند، در این كنگره تلاش بر این است كه راهكارهای عملی و نوین در جهت بهینه سازی مصرف آب، بهینه سازی مصرف انرژی، بازیافت پساب های شهری و صنعتی، كاهش اثرات زیست محیطی صنایع، كاهش كربن انتشار یافته به جو در صنایع ایران و سایر موضوعات حوزه توسعه پایدار، مورد توجه قرار گیرد.
ناصرنژاد با اشاره به اینكه صنعت برای نخستین بار در این كنگره حضور خواهد داشت، اظهار داشت: در كنگره شیمی تلاش داریم كه رابطه علم شیمی با صنعت را مورد بررسی قرار دهیم تا ارتباط صنعت و دانشگاه بدین واسطه در حوزه شیمی میسر شود.
وی افزود: این كنگره توسط انجمن مهندسی شیمی ایران و دانشگاه صنعتی امیركبیر در دانشكده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار می گردد.
رئیس دانشكده مهندسی شیمی دانشگاه امیركبیر اضافه كرد: این دوره از كنگره با هدف گردهم آوردن محققان دانشگاه و متخصصان صنعت و تولید بستری مناسب برای تبادل یافته­ های جدید و پیشرفت­ های فنی و شناسایی نیازهای روز صنعت با استفاده از عرضه مقالات، برگزاری سخنرانی های كلیدی، برگزاری كارگاه ­ها و نشست­ های تخصصی و برپایی نمایشگاه برگزار می گردد. در ادامه نوید مستوفی رئیس انجمن علمی مهندسی شیمی اظهار داشت: انجمن های علمی همواره حلقه ارتباطی صنعت و دانشگاه هستند؛ از این رو در این كنگره حضور دارد تا بتوان با یافته های علمی در حوزه شیمی و مهندسی شیمی ارتباط بین صنایع مربوط به این حوزه برقرار شود.
 

1397/08/05
13:53:45
5.0 / 5
4967
تگهای خبر: دانشگاه , صنعت , علم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی