۲ سیاره ابر زمین كشف شد

۲ سیاره ابر زمین كشف شد بازار مقاله: تلسكوپ فضایی تی.ای. اس.اس ۵ ماه بعد از پرتاب، دو سیاره ابرزمین درخارج از منظومه شمسی كشف كرده است.به گزارش بازار مقاله به نقل از اسپیس، تلسكوپ فضایی TESS كه برای ردیابی سیارات خارج از منظومه شمسی تولید شده، دو سیاره كشف كرده است.
این سیاره ها در حالی كشف می شوند كه تنها ۵ ماه از ارسال ماهواره به فضا می گذرد. به هرحال این سیارات خارج منظومه شمسی هستند. این اولین كشف تلسكوپ فضایی TESS از زمان ارسال آن به فضا است.
البته هر دو سیاره كشف شده بسیار داغ هستند و نمی توانند از حیات پشتیبانی كنند.
نخستین سیاره كشف شده Pi Men C نام دارد و در فاصله بسیار كم از ستاره Pi Menasae واقع در صورت فلكی Mensa قرار دارد. این ستاره زرد كوتوله با زمین ۵۹.۹ سال نوری فاصله دارد.
سیاره دوم دور ستاره كوتوله LHS۳۸۴۴ مدار می زند. این ستاره كوتوله در فاصله ۴۹ سال نوری زمین قرار دارد. سیاره مذكور در فاصله بسیار نزدیكی از ستاره خود مدار می زند.
TESS برای ادامه فعالیت های تلسكوپ فضایی كپلر تولید شده است. كپلر طی ۲۰ سال قبل حدود ۳۷۰۰ سیاره خارج از منظومه شمسی كشف كرد و الان سوخت آن در حال اتمام است.
TESS در حال انجام ماموریتی ۲ ساله با بودجه ۳۳۷ میلیون دلاری است و دانش ستاره شناسان از سیارات خارج از منظومه شمسی را می افزاید.

1397/07/01
23:15:06
5.0 / 5
4305
تگهای خبر: فضا , كشف , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی