همكاری ایران با ۵كشور در زمینه علوم شناختی و دانش اعتیاد

همكاری ایران با ۵كشور در زمینه علوم شناختی و دانش اعتیاد بازار مقاله: راههای توسعه و تقویت همكاری های مشترك بین رشته ­ای و بین­ المللی در حوزه علوم شناختی و دانش اعتیاد میان محققان ایرانی و ۵ كشور مورد بررسی قرار گرفت.



به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، راههای توسعه و گسترش همكاری­­ مشترك بین رشته ­ای و بین­ المللی در حوزه های علوم شناختی و دانش اعتیاد، در نشستی میان دبیر و مدیران ارشد ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و شماری از محققان و متخصصان از كشورهای آمریكا، اروپا و استرالیا در تهران مورد گفتگو و بررسی قرار گرفت.
در این نشست مشترك درباره اجرای طرح های مشترك تحقیقاتی بین رشته ای و تقویت همكاری های بین المللی درحوزه اعتیاد به منظور ارائه خدمات مفید و موثر در بخش های علمی، آموزشی و بالینی و هم خدمات شناختی و پیشگیری و بازتوانی از اعتیاد، تبادل نظر شد.
«گرت دم» Geert Dom) ( استاد دانشگاه «آنت ورپ» بلژیك، «آلكساندر ماریو بالداچینو» ) Alexander Mario Baldacchino ( عضو هیات علمی دانشگاه «سنت اندرس» انگلیس، «هاگ گراوان» ) Garavan Hugh ( دانشیار دانشگاه «ورمونت» آمریكا، «انتونیو وردجو گارسیا» ) Antonio verdejo-Garcia ( دانشیار دانشگاه «موناش» استرالیا و« سوزانا گالیا» susanna Galea) ( استاد دانشگاه «آكلند» نیوزیلند به همراه محققان ایرانی در این نشست حضور داشتند.
در این نشست موضوعاتی همچون زمینه پیشگیری و بازتوانی شناختی و توانبخشی، تجزیه و تحلیل یافته های علمی و میدانی در حوزه اعتیاد، انجام فعالیت های فرهنگی، تولید بانك اطلاعات داده در زمینه اعتیاد و هم توجه به جنبه های علوم اعصاب شناختی عنوان شد.
همچنین درمان اعتیاد علاوه بر راه های بیولوژی و فیزیكی با استفاده از روانشناسی، تركیب رویكردهای مهندسی، اجتماعی و زیستی، تولید زیرساخت برای مطالعات طولانی مدت، راه اندازی رشته طب اعتیاد، شناسایی عوامل مستعد كننده اعتیاد، مطالعات چند جانبه، طراحی كارآزمایی­های بالینی، توجه به پتانسیل­های رسانه­ ها جهت شناسایی و سنجش در مطالعات اعتیاد و طرح و برنامه ­های نوآورانه در این حیطه، افزایش همكاری­های بین ­المللی و آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه های مداخلات درمانی اعتیاد در این نشست عنوان شد.

1397/06/26
13:56:42
5.0 / 5
4844
تگهای خبر: آموزش , استاد , تحقیق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی