آزمایش موفقیت آمیز هواپیمای خودران الكترا سولار

آزمایش موفقیت آمیز هواپیمای خودران الكترا سولار بازار مقاله: ایسنا نوشت: شركت ؛الكترا سولار؛، دو هواپیمای خودران خورشیدی خویش را با موفقیت آزمایش كرد.شركت آلمانی "الكترا سولار"(Elektra Solar) اعلام نموده است كه دو هواپیمای خودران خویش را با موفقیت به پرواز درآورده است.
این دو هواپیمای بادوام مجهز به "سیستم اختیاری خلبانی"(OPS)، در یك نمایش سیستم خودران توانستند با موفقیت بلند شوند، پرواز كنند و سپس فرود بیایند.
پهنای بال هواپیما، 24.8 متر است و شركت سازنده، سلول های فتوولتاییك در ابعاد 22.5 را روی بال ها و دم آن نصب كرده است تا باتری های آنبرد را شارژ كنند.
شركت الكترا سولار برای افزایش اطمینان و امنیت، از سیستم الكتریكی- خورشیدی بهره برده است. این شركت، سیستم ها و الگوریتم های كنترلی را با همكاری "موسسه رباتیك و مكاترونیك DLR" تنظیم كرده است.

این پروژه، یك روش خلبانی انعطاف پذیر را برای عملیات علمی و تجاری عرضه می دهد. در این ماموریت، یك خلبان انسان حضور خواهد داشت تا در صورت بروز مشكل، مداخله كند اما برای بلند شدن هواپیما و پرواز آن حین آزمایش سیستم، نیازی به خلبان نیست.
نخستین آزمایش این پروژه، در سال 2011 در اطراف فرودگاه آوگسبورگ آلمان صورت گرفت و بعد از آن در سال 2015، در ارتفاع سه هزار متری انجام شد. گام بعدی، پرواز در ماموریت های روزانه و شبانه برای رسیدن یكی از هواپیماها به بالاترین ارتفاع است.
دكتر "كنستانتین كونداك"(Konstantin Kondak) اظهار داشت: با این پروژه، گام بزرگی برای رسیدن به استراتوسفر برداشته ایم و امیدوار هستیم بتوانیم در مدت كوتاهی به ارتفاع 20 كیلومتری برسیم.
5656

1397/06/17
15:30:33
5.0 / 5
4722
تگهای خبر: امنیت , رباتیك , سلول , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی