رابطه چین پیشانی و بیماری قلبی

رابطه چین پیشانی و بیماری قلبی بازار مقاله: ایسنا نوشت: پژوهشگران فرانسوی در بررسی جدیدی دریافتند چین پیشانی، با خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی عروقی در ارتباط می باشد.ممكن است چین و چروك های پیشانی، نشانه ای مهمتر از فرآیند پیری باشند.
پژوهشی كه در "دانشگاه تولوز" (Toulouse) فرانسه انجام شد، نشان داده است افرادی كه چروك های زیادی روی پیشانی خود دارند، بیشتر در خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی هستند.
"یولاند اسكویرول" (Yolande Esquirol)، استادیار دانشگاه تولوز و نویسنده این پژوهش اظهار داشت: نشانه های خطر مانند كلسترول یا فشار خون، قابل دیدن نیستند. ما چین های پیشانی را بعنوان یك نشانگر بررسی كردیم چونكه یك نشانه ساده و قابل دیدن است. در این روش، تنها با نگاه كردن به چهره فرد می توان هشداری در خصوص وجود بیماری دریافت كرد و برای كاهش خطر، سفارش ای را به بیمار عرضه داد. این سفارش می تواند تغییرات مستقیم در سبك زندگی همچون ورزش بیشتر یا مصرف غذاهای سالم تر باشد. البته اگر بیمار، در معرض خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی عروقی باشد، باید عوامل خطرناك ابتدایی مانند سطح لیپید و گلوكز خون او هم بررسی شوند.

پژوهشگران در این بررسی، یك گروه ۳۲۰۰ نفره از بزرگسالان كارمند را مورد ارزیابی قرار دادند. همه شركت كنندگان كه در آغاز پژوهش، سالم و در سنین ۳۲، ۴۲، ۵۲ و ۶۲ بودند، برپایه تعداد و عمق چین های پیشانی مورد بررسی قرار گرفتند.
در این بررسی، رتبه صفر، به معنای نداشتن چین پیشانی و رتبه سه به معنای چین های مختلف و عمیق پیشانی است. پژوهشگران، شركت كنندگان را به مدت بیست سال ارزیابی كردند. در این مدت، ۲۳۳ نفر، به دلایل گوناگون از دنیا رفتند كه از این میان، ۱۵.۲ درصد، دارای رتبه دو و سه در چین پیشانی بودند و ۲.۱ درصد هیچ چینی در پیشانی نداشتند.
نویسندگان پژوهش دریافتند كه افراد دارای رتبه یك نسبت به افراد دارای رتبه صفر، بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی هستند. رتبه های دو و سه در مقایسه با رتبه صفر، حدودا ۱۰ برابر بیشتر در معرض این خطر بودند. در این بررسی، عواملی مانند سن، جنسیت، تحصیلات، مصرف سیگار، فشار خون، ضربان قلب، دیابت و سطح لیپید هم مورد ارزیابی قرار گرفتند.

اسكویرول اضافه كرد: هر چه رتبه چین پیشانی بالاتر باشد، خطر مرگ در اثر بیماری قلبی عروقی هم بیشتر است. همچنین، چین پیشانی می تواند نشانه گرفتگی سرخرگ باشد.
با افزایش سن، خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی هم افزایش می یابد اما سبك زندگی و مراقبت های پزشكی، در كاهش این خطر موثر خواهند بود. ارزیابی چین های پیشانی، روش ساده و كم هزینه ای برای شناسایی افرادی كه در معرض خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی قرار دارند، است.
این پژوهش، در "كنگره سالانه انجمن متخصصین قلب و عروق اروپا" (ESC Congress ۲۰۱۸) در شهر مونیخ عرضه شد.

5656

1397/06/05
13:44:22
5.0 / 5
4936
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , سفارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی