یافته های جدید نشان داد؛

باكتری ها در برابر ضدعفونی كننده های بیمارستانی مقاوم شدند

باكتری ها در برابر ضدعفونی كننده های بیمارستانی مقاوم شدند بازار مقاله: در دهه های گذشته استفاده فزاینده از شوینده ها و ضدعفونی كننده های الكلی در بیمارستان ها میزان عفونت ها و آلودگی های باكتریایی را به میزان چشمگیری افزایش داده است.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، اما نتایج یك بررسی تازه نشان داده است بعضی از باكتری ها در برابر این نوع ضدعفونی كننده های الكلی مقاوم شده اند و با استفاده از آنها از بین نمی روند.
یافته های پرفسور پل جانسون از دانشگاه یورك نشان داده است آلودگی های بیمارستانی به دلیل استفاده از ضدعفونی كننده های الكلی در سال های گذشته كاهش یافته بود، اما همزمان با افزایش مقاومت برخی باكتری ها در برابر آنتی بیوتیك ها، همین روند در زمینه مقاوم تر شدن بعضی از آنها در برابر ضدعفونی كننده های مذكور هم مشاهده می گردد.
به گفته وی باكتری های یادشده در برابر انواع الكل های مورد استفاده در محصولات بهداشتی و ضدعفونی كننده مقاوم شده اند و این ماده دیگر نمی تواند به درون سلول های باكتری ها نفوذ كرده و آنها را از بین ببرد.
یكی از این باكتری های مقاوم Enterococcus faecium نام دارد كه باعث برخی بیماری های روده ای یا مننژیت در كودكان می گردد. بررسی یادشده نشان داده است میزان مقاومت آن در برابر مواد بهداشتی و ضدعفونی كننده به خصوص در سال های اخیر به سطح نگران كننده ای رسیده است.
در بررسی جدید ۱۳۹ رشته مختلف از باكتری یادشده در بیمارستان های مختلف استرالیا در یك بازه زمانی ۲۰ ساله شناسایی شده است و نكته قابل تامل این است كه رشته باكتری های شناسایی شده Enterococcus faecium از سال ۲۰۱۰ به این سو در برابر الكل تا ده برابر مقاوم تر بوده اند. ازاین رو ضروری می باشد از روش های تازه ای برای ضدعفونی و پاكسازی محیط های بیمارستانی استفاده گردد.

1397/05/18
18:17:35
5.0 / 5
4457
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی