طبق تحقیقی جدید؛

پرجمعیت ترین منطقه زمین تا آخر قرن خالی از سكنه می گردد

پرجمعیت ترین منطقه زمین تا آخر قرن خالی از سكنه می گردد بازار مقاله: طبق تحقیقی جدید به علت امواج گرما قسمت بزرگی از چین كه پرجمعیت ترین منطقه در كره زمین است، تا آخر قرن خالی از سكنه می گردد.به گزارش بازار مقاله به نقل از ایندپندنت، همزمان با افزایش انتشار گازهای گلخانه ای و توسعه زمین های كشاورزی در منطقه ای حاصلخیز شمال چین (North China Plain)، این ناحیه بزودی شاهد بزرگترین تغییر در زندگی انسان به علت تغییرات و آب و هوایی خواهد بود.
این تحقیق در دانشگاه MIT انجام شده و نشان داده است فعالیت های انسانی طی سال های آتی در سراسر این منطقه تغییراتی تولید می كنند كه در نتیجه آن، كشاورزی و سكونت در آنجا غیر ممكن می گردد. منطقه North China Plain بخش مهمی از زمین های اطراف رودخانه زرد است و پرجمعیت ترین منطقه در كره زمین به شمار می آید.
این منطقه نقشی حیاتی در تامین غذای ۱.۴ میلیارد نفری ساكنان چین دارد.
دانشمندان اخطار داده اند در صورتی كه چین (بزرگترین انتشاردهنده گازهای گلخانه ای) از میزان آلودگی ها نكاهد، عواقب وخیمی در انتظار ساكنان این كشور خواهد بود.
مدل های آب وهوایی بررسی شده در این تحقیق چگونگی تاثیرگذاری افزایش دمای آب وهوا در منطقه كشاورزی North China Plain را نشان می دهند. كاهش بارش در این منطقه تولید شبكه های آبیاری را لازم می كند. اما با افزایش گرما این سیستم ها به بیشتر شدن تبخیر آب منجر می شوند و در نتیجه هوا به طرز خارق العاده ای شرجی خواهد شد.
شرجی شدن هوا تاثیر امواج گرما را برای مردم دو چندان می كند چونكه گرمای اضافی به وسیله عرق از بدن آنها خارج نمی گردد.
محققان پیش بینی می كنند در نیمه دوم قرن، دما و شرجی بودن هوا در North China Plain افزایش یافته و به حدی می رسد كه یك فرد سالم نتواند بیش از ۶ ساعت در فضای آزاد بماند. كشاورزی در چنین شرایطی غیر ممكن خواهد بود.
در كل مدلهای آب و هوایی نشان داده است سیستم های آبیاری به ۰.۵ درجه سانتیگراد گرمتر شدن این منطقه منجر گردیده است.

1397/05/10
14:34:43
5.0 / 5
4531
تگهای خبر: تحقیق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی