تولید تانك سوختی برای ماهوراه های فضایی

تولید تانك سوختی برای ماهوراه های فضایی بازار مقاله: ایسنا نوشت: شركت آمریكایی هوافضا ؛لاكهید مارتین؛ (Lockheed Martin) تازه ترین سری آزمایشات كنترل كیفیت تانك گنبدی شكل سوخت ماهواره ای را به اتمام رساند.شركت هوافضا، تجهیزات نظامی و امنیت اطلاعات آمریكایی با نام "لاكهید مارتین "(Lockheed Martin) با استفاده ازفناوری چاپ سه بعدی، تانك بزرگی از جنس "تیتانیوم" ساخته كه به منظور تامین سوخت ماهواره ها كاربرد دارد.
این تانك چهار فوت قطر دارد و بزرگترین ابزار فضایی چاپ سه بعدی ساخت این شركت تا به امروزاست. این تانك گنبدی شكل به اندازه ای بزرگ است كه می تواند ۷۴.۴ گالن قهوه یا ۵۳۰ دونات را در خود جای دهد.

"تیتانیوم" ماده ای مهم در صنعت است چونكه سبك وزن است و می تواند شرایط سخت یك سفر فضایی را تجربه كند. تولید كنندگان این ظرف سوخت، با استفاده از چاپگرهای سه بعدی، میزان هدر رفتن مواد را تا ۸۰ درصد كاهش دادند.
علاوه بر آن، در روش های سنتی، ساخت هركدام از این تانك ها یك سال طول می كشد. "ریك آمبروز" مدیر اجرایی این شركت اظهار داشت: روش جدید ساخت، مدت زمان تولید این تانك سوختی را به سه ماه كاهش داده است. وی ادامه داد، با استفاده از روش چاپ سه بعدی، سرعت تولید ماهواره ها دوبرابر می گردد و قیمت تولید آن ها هم به نصف كاسته می شود.
چاپ سه بعدی می تواند با صرف زمان و هزینه ی كمتر در صنعت هوافضا، تولید این تجهیزات را دگرگون كند. در واقع "لاكهید مارتین" می خواهد كپسول فضاپیمای "اوریون" ناسا را با ۱۰۰ قطعه چاپ سه بعدی تولید نماید.


5656


1397/04/25
13:17:41
5.0 / 5
4738
تگهای خبر: چاپ , شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی