در آرژانتین؛

فسیل یك دایناسور غول پیكر كشف شد

فسیل یك دایناسور غول پیكر كشف شد بازار مقاله: اخیرا فسیلی متعلق به یك دایناسور عظیم و گیاهخوار در آرژانتین كشف شده كه تخمین زده می گردد در بزرگسالی حدود۹ تن وزن داشته است. این حیوان به دوره تریاسیك تعلق داشته است.به گزارش بازار مقاله به نقل از یاهو نیوز، استخوان های یك دایناسور عظیم كشف شده كه تخمین زده می گردد در بزرگسالی بیش از ۹ تن وزن داشته است.
بقایای این دایناسور به نام Ingentia Prima( اولین غول پیكر) در آرژانتین كشف شده است. این استخوان ها سه برابر نمونه های كشف شده پیشین از دوره تریاسیك هستند.

دوره تریاسیك اولین عصر از دوران میانه زیستی كه در حدود ۱۹۹٫۶–۲۵۱ میلیون سال پیش بوده است. همینطور این دوره با ۴۰ میلیون سال كوتاه ترین دوره در دوران میانه زیستی است.
محققان قبل از این تصور می كردند دایناسورهای عظیم تا پیش از ۲۵ میلیون سال پس از این دوره به وجود نیامده اند.
سیسیلیا آپالدتی از دانشگاه سن خوزه می گوید: پیش از این كشف تصور می شد ژیگانتیسم طی عصر ژوراسیك و حدود ۱۸۰ میلیون سال قبل به وجود آمده است. اما این دایناسور پیش از آخر عصر تریاسیك ( بین ۲۰۵ تا ۲۱۰ میلیون سال قبل) می زیسته است.
میان دایناسورها جثه بزرگ ابزاری های بقا بود. دایناسورهای گیاهخوار غول پیكر با استفاده از حجم عظیمشان در برابر مهاجمان از خود دفاع می كردند.
Ingentia Primaیك دایناسور چهار پا و گیاهخوار بوده است.

1397/04/21
19:16:08
5.0 / 5
4526
تگهای خبر: كشف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی