ابداع جدید محققان؛

تخمین باقیمانده عمر با آزمایش خون !

تخمین باقیمانده عمر با آزمایش خون ! بازار مقاله: گروهی از محققان ادعا می كنند با كمك یك آزمایش خون می توان باقیمانده عمر فرد را اندازه گیری نمود. در این آزمایش با بررسی عواملی مانند سطح قند خون عمر فیزیولوژیكی فرد تخمین زده می گردد.به گزارش بازار مقاله به نقل از دیلی میل، محققان آزمایش خونی ابداع نموده اند كه می تواند عمرباقیمانده فرد را اندازه گیری نماید. این پژوهش یكی از برنامه های تحقیقاتی بی شماری است كه در سراسر جهان ابداع شده اند تا ماشین حسابی برای طول عمر فرد باشند.
در این نوع تحقیقات سن سلول های بدن در مقایسه با سن واقعی فرد سنجیده می گردد. اما محققان دانشگاه ییل این پژوهش جدید را انجام داده اند و تاكید دارند روش اندازه گیری آنان دقیق، عملیاتی و آسان است. آنها برای اندازه گیری طول عمر فرد از فاكتورهایی استفاده می نمایند كه در چكاپ سالانه به كار می رود. به قول آنان یافته های موجود را می توان در آینده نزدیك به یك تست ساده مانند آزمایش های ژنتیك ۲۳AndMe تبدیل كرد. اما برخلاف آزمایش های ژنتیك نتایج این تست كاملا قطعی نیست.
شركت ۲۳AmdMe آزمایش های ژنتیك را به صورت مستقیم در اختیار مشتریان قرار می دهد. مشتریان این خدمت نمونه ای از بزاق خویش را برای شركت می فرستند و نتیجه آزمایش ژنتیك آنها به صورت آنلاین ارسال می گردد.
مورگان لوین محقق ارشد این تحقیق می گوید: هدف بعدی ما شناسایی عواملی است كه به پیری سلول منجر می شوند. بدین سان پزشكان می توانند با تغییر رژیم غذایی یا عادات ورزشی به بیماران كمك كنند، طول عمر خویش را بالا برند.
این آزمایش در حقیقت خطرهایی كه سلامت افراد را تهدید می كند به آنها نشان داده است تا افراد بتوانند عوامل خطرزا را پیش از تبدیل شدن به یك مشكل كنترل كنند.
در تحقیقات مشابه پیشین محققان ساختار سلول را با استفاده از میكروسكوپ بررسی می كردند تا سن مولكول ها را انداه گیری كنند. اما در روش جدید لوین برای تخمین عمر باقیمانده فرد عواملی مانند سطح قند خون را اندازه گیری می كند.
به قول او این آزمایش بیشتر برای اندازه گیری سن فیزیولوژیكی است و تمام تغییرات بدن را نشان داده است.

1397/04/20
15:22:49
5.0 / 5
4502
تگهای خبر: پژوهش , تحقیق , سلول , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی