از سوی معاونت علمی ؛

مراكز موفق در جذب دانشمندان ایرانی مقیم خارج عرضه شدند

مراكز موفق در جذب دانشمندان ایرانی مقیم خارج عرضه شدند بازار مقاله: رئیس مركز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اسامی پایگاههای برتر در جذب دانشمندان و متخصصان ایرانی مقیم خارج اظهار داشت: امسال ۵ مركز برتر بر مبنای شاخص ها انتخاب شدند.علی مرتضی بیرنگ در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: معاونت علمی و فناوری و بنیاد ملی نخبگان به صورت سالیانه پایگاههای مهم را در زمینه همكاری با متخصصان و كارافرینان ایرانی خارج از كشور مورد ارزیابی قرار می دهند.
وی با اشاره به اینكه پایگاههای تخصصی همكار شامل دانشگاهها، پژوهشگاهها، پارك های علم و فناوری و مراكز رشد می شود، عنوان كرد: این پایگاهها كه شامل ۴۹ پایگاه می شوند بر مبنای شاخص هایی ارزیابی می شوند تا بدانیم كدامیك در بحث همكاری با ایرانی ها مقیم خارج بیشتر فعالیت می نمایند.
به گفته قائم مقام در امور بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این ارزیابی، پایگاههای همكار طرف قرارداد با معاونت علمی هستند و مشخصا با مركز تعاملات بین المللی ارتباط دارند.
بیرنگ با اشاره به شاخص های انتخاب بهترین پایگاه همكار با مركز تعاملات بین المللی بیان داشت: سخت گیری در انتخاب بهترین متخصصان ایرانی مقیم خارج، سرعت بررسی تقاضا، عدم بررسی نهایی، رضایتمندی متقاضیان از عملكرد پایگاهها، پاسخگویی و پیگیری پایگاهها از شاخص های این امر به شمار می روند.
رئیس مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری اظهار داشت: بدین واسطه پایگاههای برتر به رقابت با هم در جذب ایرانی ها مقیم خارج می پردازند. امسال هم این بررسی انجام شده و موفق شدیم كه ۵ پایگاه برتر در جذب ایرانی ها مقیم خارج را معرفی نماییم.
بیرنگ با اشاره به برترین پایگاهها در سال ۹۷ افزود: دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، ستاد توسعه فناوری نانو، دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه علم و صنعت جزء ۵ پایگاه برتری هستند كه در جذب ایرانی ها مقیم خارج به خوبی عمل كرده اند.
وی ادامه داد: البته پارك فناوری پردیس ششمین پایگاهی بود كه در این زمینه به خوبی فعالیت نموده است؛ رویكرد پارك پردیس متفاوت می باشد زیرا در جهت كمك به متخصصان ایرانی جهت راه اندازی كسب و كارشان هم فعالیت می كند كه با ارزش است.

1397/03/30
15:31:09
5.0 / 5
4590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی