نقش نانوایان و شیرینی پزها در كاهش بیماری های قلبی، عامل ۴۸ درصد از مرگ و میرها در ایران

نقش نانوایان و شیرینی پزها در كاهش بیماری های قلبی، عامل ۴۸ درصد از مرگ و میرها در ایران بازار مقاله: ایرنا نوشت: معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، اظهار داشت: بیماری های قلبی و عروقی عامل 48 درصد از مرگ و میر مردم كشور است و بیشترین سهم را در مرگ و میر ایرانی ها دارد.
سید محمدهادی ایازی با اشاره به اینكه بیماری های غیرواگیر شامل بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها و حوادث ترافیكی، عامل اصلی مرگ ومیر مردم كشور است بر لزوم آگاهی رسانی به مردم و استفاده از ظرفیت های مردمی، نهادهای عمومی و دولتی در جهت پیشگیری از این بیماری ها تاكید كرد.
وی اضافه كرد: اصناف كشور می توانند كمك بسیار زیادی به كاهش بیماری های غیرواگیر و تأمین سلامت مردم كنند و خوشبختانه در یكی دو سال اخیر، جلسات مختلف و مؤثری را با اصناف ازجمله نانوایان و شیرینی پزها داشته ایم تا میزان شكر، جوش شیرین و نمك موجود در محصولات آن ها كاهش پیدا كند.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت از اعلام آمادگی اصناف برای تشكیل كارگروه های تخصصی به منظور كاهش میزان چربی، نمك و شكر موجود در مواد غذایی اطلاع داد و اضافه كرد: اصناف در قالب این گروه ها و برنامه هایی كه تدوین خواهد شد، محصولاتی را تولید می كنند كه به تأمین سلامت جامعه كمك نماید.
وی با اشاره به انتقال الگوهای بیماری ها از واگیر به غیر واگیر، اظهار داشت: خوشبختانه در چهار دهه اخیر با اقدامات پرارزش انجام شده در نظام جمهوری اسلامی ایران، امید به زندگی در میان مردم ایران حدود 23 سال افزایش پیداكرده است.
وی با اشاره به تصویب سند ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در كشور، خاطرنشان كرد: تكالیف و وظایف دستگاه های اجرایی مختلف در این سند مشخص شده كه طبق این سند، هم بخش دولتی بعنوان یك بخش بسیار مهم و اثرگذار و هم مردم و صنوف مختلف باید نقش خویش را به خوبی ایفا كنند.5656

1397/03/19
21:40:36
5.0 / 5
5050
تگهای خبر: آموزش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی