مطالعات جدید نشان داد؛

حل معمای مربوط به مقاومت HIV در بیماران

حل معمای مربوط به مقاومت HIV در بیماران بازار مقاله: محققان مطالعه ای انجام دادند كه مسیر بالقوه جدیدی را برای حذف سلول های آلوده در بیماران HIV نشان داده است.به گزارش بازار مقاله به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، به لطف پیشرفت در تكوین درمان های ضد رتروویروس ها (ART)، بیماران مبتلا به HIV می توانند بیش از گذشته عمر كنند. اما هنوز هم، حتی در بیمارانی كه ART بسیار موثر نشان داده است، HIV دوام آورده و فرد را نیازمند داروهای ضد ویروسی دراز مدت می سازد. به نظر می رسد كه ویروس ها یك منبع دائمی از سلول های آلوده را تثبیت می كنند كه می توانند به صورت نامحدود زنده بمانند. مطالعه ای جدید در بیمارستان زنان بریگام نشان داده است كه چگونه ویروس ها از این رویكرد استفاده می نمایند و برنامه های بقای سلولی را شناسایی كرده اند كه در سلول های آلوده به HIV فعال می شوند و هدف بالقوه ای را برای درمان های آینده عرضه می كنند.
این مطالعه نشان داده است كه سلول های منبع HIV، مولكول های ضد آپوپتوزی را می افزایند كه منجر به حفظ بقای طولانی مدت آنها می گردد. این یافته ها می تواند منجر به استراتژی های بالینی شود كه ممكن است بقای این منابع ویروسی را كاهش دهند.
دكتر استیو كر و همكارانش از پروتئومیكس مبتنی بر LC-MS/MS برای دریافت جزئیات بیشتر در مورد پروتئین هایی كه در سلول های آلوده به HIV افزایش می یابند استفاده كردند.
آنها دریافتند كه BIRC۵ و همكارش OX۴۰ هر دو در بقای طولانی مدت سلول های آلوده به HIV دخیل هستند. پروتئین BIRC۵ را surviving هم می نامند كه بخشی از خانواده مولكولی دخیل در مرگ سلولی هستند. این پروتئین به صورت طبیعی طی تكوین جنینی در سلول های بنیادی بیان می گردد ولی رفته رفته در سلول های بالغ خاموش می گردد.
یك استثنا در این مورد، سلول های سرطانی هستند كه BIRC۵ را به فراوانی بیان می كنند و وجود آن با مقاومت سلول های سرطانی به شیمی درمانی همراه است.
این مطالعه جدید نشان داده است كه BIRC۵ ممكن است به سلول های آلوده به HIV-۱ برای فرار از مرگ سلولی كمك نماید و به سلول های منبع ویروس این توانایی را بدهد كه برای چندین دهه در برابر درمان های ضد ویروسی مقاومت كنند و زنده بمانند.
این مطالعه براین باور است كه مسیر BIRC۵-OX۴۰ می تواند به كاهش منابع سلول های آلوده كمك نماید و مسیر بالقوه جدیدی را برای حذف این سلول های بادوام عرضه می دهد.

1397/03/18
12:26:48
5.0 / 5
5145
تگهای خبر: سلول , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی