درمان چاقی با روشهای جدید؛

شناسایی دلایل چاقی با علم ژنومیكس

شناسایی دلایل چاقی با علم ژنومیكس بازار مقاله: محققان در صدد برآمدند با شناسایی دلایل چاقی، راهكاری برای تشخیص و درمان چاقی ارائه نمایند.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، چاقی و عواقب ناشی از آن چالشی رو به رشد برای مراقبت های پزشكی در دنیاست. محققان اخیرا بیش از ۱۴۰ دلیل رایج موثر بر چاقی را شناسایی كرده اند.
این یافته ها منجر به بهبود درك روش های تنظیم كننده تعادل كلی انرژی بدن می گردد. با این وجود همه افراد چاق به صورت یكسان در برابر نتایج سوء چاقی صدمه پذیر نبوده و مدت هاست كه توزیع بافت چربی در بدن عامل تعیین كننده مستقل و تكمیل بیماری های همراه شناخته شده اند؛ از این رو محققان دانشگاه آكسفورد، با بهره گیری از راهكارهای علم ژنومیكس در جهت شناسایی دلایل ژنتیكی موثر بر پراكندگی بافت چربی بدن تحقیقاتی انجام دادند.
با اعتقاد بر این مورد كه تشخیص این قبیل روش ها تكمیل كننده شناخت و درك توازن انرژی كل در بدن خواهد بود. دانش حاصله می تواند كاربردی كردن پژوهش ها را در مدیریت چاقی با استفاده از ابداع روش های نوین تشخیصی و درمانی تقویت كند.
این تحقیقات در قالب «كالبدشكافی پاتوژنز مولكولی چاقی و توزیع چربی» توسط دكتر سیسیلیا لیندگرن انجام گرفته كه در سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی موفق به كسب رتبه دوم پژوهش های بنیادی تخصصی زیست فناوری و علوم پایه پزشكی شده است.
این تحقیقات در زمینه بیوتكنولوژی و علوم پایه پزشكی در دانشگاه آكسفورد انگلستان به نتیجه رسیده است.
سیسیلیا لیندگرن مدیر ارشد یكی از گروه های تحقیقاتی در مركز اطلاعات و یافته های بهداشتی LIKA SHING از موسسه داده های بزرگ در دانشگاه آكسفورد است. وی دكتری تخصصی خویش را در زمینه ژنتیك مولكولی از دانشگاه لاند سوئد دریافت كرده است.
سیسیلیا لیندگرن در لیست صد محقق برتر با بیشترین استناد به مقالات در زمینه بیولوژی مولكولی و ژنتیك توسط تامسون رویترز معرفی شده است. تحقیقات وی متمركز بر كاربرد علم ژنومیك در تشریح بیماری زایی چاقی و توزیع بافت چربی در سطح مولكولی به منظور نیل به درك بهتر پیشگیری كارآمدتر و درمان متمركز است.

1397/03/11
12:14:14
5.0 / 5
5033
تگهای خبر: پزشكی , پژوهش , تحقیق , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی