نقشه زمین در ۶۰۰ میلیون سال پیش

نقشه زمین در ۶۰۰ میلیون سال پیش بازار مقاله: ایسنا به نقل از دیلی میل نوشت: مطالعه و بررسی نقشه های دو منظوره از زمین این امكان را می دهد كه تاریخ آن در600 میلیون سال قبل را بررسی كرد. بر این اساس یك مهندس آمریكایی نقشه ای ساخته است كه شكل قاره ها را در 600 میلیون سال قبل نشان داده است.یك نقشه دو منظوره این امكان را به افراد می دهد كه به تاریخ زمین سفر كرده و تغییرات آن از میلیون ها سال پیش كه تشكیل شده است را بررسی كنند.
محققان دانشگاه "آریزونا" با استفاده از تحقیقات خود نقشه ای دو منظوره ساخته اند كه ظاهر اولیه كره زمین را نشان داده است.
تاریخ زمین به این شكل بوده است كه اقیانوس ها عقب رفته و قاره های زمین از هم جدا شده اند. ایان وبستر، از مهندسان پایگاه اطلاعاتی وب سایت" Asterank" در كالیفرنیا، می گوید: مردم باید بدانند كه زمین تاریخی دارد كه از حد تصور خارج است.
این وبسایت به كاربران دیدی كلی از سیاره زمین می دهد و نشان داده است كه زمین 600 میلیون سال پیش چگونه بوده است.
این وبسایت همینطور خلاصه ای از تمامی ادوار تاریخ زمین، همچون دوره "تریاس" مربوط به دویست میلیون سال پیش، یا دوره "كامبرین" كه حدودا 540 میلیون سال پیش بود را منتشر نموده است.
تشكیل "پانگه آ" یا "كهن قاره" حدود 280 میلیون سال پیش بوده است و تمام سیاره زمین متشكل از تنها یك قاره عظیم بوده كه اقیانوسی موسوم به "پانتالاسا" این قاره را احاطه كرده بود. ساحل شرقی آمریكا، مرزهای آفریقای شمالی بوده است.
همچنین در انتها دوره "كرتاسه" كه حدود 65 میلیون سال پیش بود و زمان انقراض دایناسورها بوده است، آفریقا یك اقیانوس بزرگ داشت كه مرز شمال شرقی این قاره را به پایین هدایت می كرد. در آن زمان همینطور استرالیا و قطب جنوب هم با هم در تماس بودند.
این نكته هم جالب است كه در گذشته های بسیار دور، اروپا و بخش های مركزی قاره امریكا زیر آب بوده اند. همینطور این مهندس، نرم افزار این نقشه دومنظوره را ساخته است كه استفاده و درك آن برای نسل جوان تر آسان باشد.
وی ادامه داد، درك و فهم دقیق گذشته زمین دشوار است. اما قرار دادن این اطلاعات به این شكل كه مانند یك نقشه باشد، باعث تولید مسیری برای ساخت ابزارهای آموزشی در تاریخ زمین شناسی می گردد.5656


1397/02/19
13:04:28
5.0 / 5
5267
تگهای خبر: مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی