رابطه كم خوابی و چاقی در كودكان

رابطه كم خوابی و چاقی در كودكان بازار مقاله: ایرنا به نقل از یونایتدپرس نوشت: به قول محققان انگلیسی، كودكانی كه بسیار كم می خواند با افزایش خطر مبتلا شدن به چاقی روبرو هستند.
چاقی كه در بین كودكان هم در حال افزایش می باشد، می تواند به مبتلا شدن به بیماری قلبی و عروقی و دیابت نوع 2 منجر شود.
نتایج این مطالعه كه توسط محققان دانشگاه وارویك در انگلیس انجام شد، نشان داده است كه خواب كودكان یك عامل خطر ساز بالقوه قابل تغییر برای مبتلا شدن به چاقی در آینده است.
محققان در این مطالعه 42 مطالعه را كه بر بیش از 75 هزار كودك انجام شده بود بررسی كردند. این كودكان بیش از سه سال مورد پیگیری قرار گرفتند.
نتایج این مطالعه نشان داد، كودكانی كه خوابی كمتر از میزان سفارش شده برای گروه سنی خود داشتند، وزن بیشتری كسب كردند و این كودكان در قیاس با كودكانی كه خواب كافی داشتند 58 درصد بیشتر احتمال داشت كه دارای اضافه وزن و یا چاقی شوند.
نتایج این مطالعه ارتباط محكمی را در مورد كم خوابی و مبتلا شدن به چاقی در بین كودكان تمامی گروه های سنی نشان داد و نشان داده است كه این افزایش خطر در بین هر دو گروه سنی كودكان كم سن و سال و بزرگ تر وجود دارد.
این مطالعه همینطور این مفهوم را تقویت می كند كه محرومیت از خواب یك عامل خطرساز مهم برای مبتلا شدن به چاقی است كه در اوایل زندگی قابل شناسایی است.
بااین وجود محققان خاطرنشان كردند كه این مطالعه تنها یك ارتباط را به جای یك رابطه علت و معلولی نشان داده است.نتایج این مطالعه در مجله Sleep منتشرشده است.


5656

1397/02/18
12:18:36
5.0 / 5
4581
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی