تحقیق جدید نشان داد؛

خاك ماه ۹۰ درصد سلول های ریه انسان را نابود می كند

خاك ماه ۹۰ درصد سلول های ریه انسان را نابود می كند بازار مقاله: تحقیقات جدید نشان داده است خاك ماه برای انسان خطرناك است و در آزمایشی این خاك ۹۰ درصد سلول های ریه انسان و اعصاب موش ها را از بین برد.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، اخیرا بحث های زیادی درباره بازگشت فضانوردان به ماه و ساخت یك مقر دائمی در آنجا شكل بوجود آمده است اما محققان دانشگاه استونی بروك معتقدند قرار گرفتن در برابر گرد و خاك ماه آن هم به مدت طولانی خطر ساز است. در آزمایش ها قرار گرفتن در برابر ذرات خاك ماه آزمایش شد و نشان داد این ذرات ۹۰ درصد سلول های ریه انسان و اعصاب موش ها را از بین می برد. علاوه بر آن احتمال مبتلا شدن به سرطان را هم می افزایند.
هنگامیكه اولین فضانورد آمریكایی در سال ۱۹۶۹ میلادی وارد ماه شد، یكی از اولین موارد جالب توجه خصوصیت های خاص گرد و خاك ماه بود. خاك ماه برخلاف زمین محصول میلیون ها برخورد شهاب سنگ های كوچك با سطح سیاره، تغییرات ناگهانی و زیاد دما و همینطور بارش اشعه های كهكشانی است.
اكسیژن، خاك و فعالیت های بیولوژیكی بر خاك ماه تاثیر نگذاشته اند و در نتیجه ذرات گرد و غبار روی ماه بسیار ریز، فعال از لحاظ شیمیایی و حاوی شارژ الكتریكی استاتیك بالا هستند.
در نتیجه خاك این سیاره پودری به رنگ خاكستری است كه به لباس فضانوردان می چسبد و علائم تب یونجه را در بدن آنان به وجود می آورد.
به گفته محققان تاثیر گردو خاك ماه بر انسان شبیه بیماریsilicosisاست. این بیماری در كارگران معدن یا افرادی دیده می گردد كه گرد وخاك سمی تندبادها یا فوران های آتشفشانی را استشمام كرده اند.

1397/02/17
12:42:35
5.0 / 5
4551
تگهای خبر: سلول , فضا , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی