محققان انگلیسی مدعی شدند؛

درمانی جدید برای چاقی با تزریق هورمون

درمانی جدید برای چاقی با تزریق هورمون بازار مقاله: محققان انگلیسی ادعا می كنند با تزریق تركیبی از سه هورمون به افراد مبتلا به چاقی آنان تمایل كمتری به خوردن غذاهای چرب خواهند داشت و طی ۴ هفته بیش از ۶ كیلوگرم وزن كم می كنند.به گزارش بازار مقاله به نقل از تلگراف، تزریق هورمونی به افراد با اضافه وزن كمك نماید طی چهار هفته بیش از ۶ كیلوگرم وزن كم كنند.
محققان دانشگاه امپریال كالج لندن این درمان را ابداع و آن را «جالب ترین شیوه» برای مبارزه با چاقی اعلام نموده اند.
آنها هم اكنون مشغول تكمیل آزمایش های انسانی این درمان هستند اما به قول آنان بیماران بعد از درمان با این روش ۳۰ درصد غذای كمتری می خورند.
عملكرد تزریق این هورمون ها شبیه عمل حلقه گذاری در معده است. این درمان برای برخی بیماران چنان نتایج موفقیت آمیزی داشته كه دیگر داروهای دیابت را مصرف نكردند.
سر استیو بلوم محقق ارشد این پژوهش می گوید: امیدواریم در ۵ سال آینده درمانی ابداع نماییم كه به اندازه روش های تهاجمی مانند جراحی های كاهش حجم معده و حلقه گذاری در معده كارآمد باشد.
در روش حلقه گذاری و جراحی بای پس، بعد از عملیات بیمار تمایل كمتری به خوردن غذاهای چرب و شیرین دارد. همین تاثیر در روش درمان هورمونی هم مشاهده می گردد. علاوه بر آن پزشكان می توانند با تغییر دوز هورمون، آن را برای افرادی كه قادر به حفظ رژیم غذایی نیستند هم به كار برند.
در آزمایش انسانی این روش ۲۰ شركت كننده تركیبی از سه هورمون را به مدت ۲۸ روز دریافت نمودند.

1397/02/16
12:05:50
5.0 / 5
4503
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی