همكاری ایران با برزیل در توسعه علوم شناختی

همكاری ایران با برزیل در توسعه علوم شناختی بازار مقاله: ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در راستای تقویت و تداوم همكاری های پایدار علمی با برزیل همكاری می كند.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، ستاد علوم شناختی و مراكز علمی معتبر برزیل برای تقویت زمینه های همكاری ها با اتخاذ سیاست های حمایتی اجرای پروژه های مشترك توسط محققان و متخصصان را در اولویت پیوندهای همكاری متقابل قرارداده تا زمینه های تبادل تجارب، انتقال یافته های علمی، همكاری های مشترك و هم مبادله استاد و دانشجو فراهم گردد.
برگزاری شش دوره فراخوان جهت پذیرش طرح های پژوهشی در زمینه های علوم شناختی حاصل ارتباط و تماس های كارشناسان ارشد ستاد علوم شناختی و دو مركز معتبر علمی برزیل برای تولید یك فضای مستحكم همكاری متقابل میان دو كشور در دو سال اخیر است.
شناسایی پتانسیل ها برای همكاری های بین المللی در حوزه های علوم شناختی بین پژوهشگران برزیلی و محققان ایرانی، توسعه پروژه های مشترك تحقیقاتی، تولید همكاری مشترك بین تیم های علمی ایران و برزیل در زمینه های مورد علاقه طرفین در مرزهای دانش و تكنولوژی و توسعه خدمات و ابزارهای شناختی بین دو كشور در فراخوان طرح ها مورد توجه قرار گرفته است.
نقشه برداری مغز، خدمات و ابزارهای ارزیابی و توانبخشی، توسعه ابزارهای تهاجمی و غیر تهاجمی ارتباط با مغز، آموزش و مطالعات شناخی مغز و هم شناخت اجتماعی از زمینه های همكاری مشترك در فراخوان طرح ها را به خود مختص كرده است.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و هم بنیاد تحقیقاتی «سائوپائولو» و سازمان حمایت و ارزیابی تحصیلات تكمیلی جمهوری فدرال برزیل برای تقویت پیوندهای علمی میان مراكز تخصصی و تحقیقاتی و در جهت اجرای پروژه های مشترك به همراه مبادله استاد و دانشجو در زمینه مطالعات مغز و شناخت، دو تفاهم نامه امضا و مبادله كردند.
هیات های علمی دو كشور در سه سال اخیر در مذاكرات و دیدارهای متقابل، گسترش و ارتقای سطح همكاری ها میان مراكز دانشگاهی و علمی در بخش های علوم شناختی و بهره گیری ظرفیت ها و توانمندی های دو كشور را در جهت تولید پیوندهای پایدار علمی دو جانبه و به سود منافع مشترك دو كشور در جهت تحكیم و تقویت همكاری ها و تبادل اطلاعات میان ایران و برزیل قلمداد كردند.
برزیل با برخورداری از امكانات مناسب علمی و اقتصادی از جایگاه مناسبی در بین كشورهای در حال توسعه برخوردار می باشد و محققان و گروه های تحقیقاتی داخل و خارجی كه مایل به انتقال دانش به مراكز علمی این كشور باشند تحت حمایت قرار می دهد.
رشد فزاینده علم و دانش در ایران و توان مندیهای علمی كشورمان از یك سو و برخورداری برزیل از امكانات و پتانسیل های اقتصادی و توسعه ای، دو كشور را در مسیر تقویت همكاری های متقابل علمی بویژه در حوزه های توسعه علوم و فناوری های شناختی سوق داده و آینده روشنی را برای توسعه و گسترش همكاری های پایدار علمی میان دو كشور رقم زده است.

1397/01/31
21:13:48
5.0 / 5
5064
تگهای خبر: استاد , پژوهش , تحقیق , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی