در قالب تفاهم نامه محقق شد؛

همكاری مسلمانان بخش آسیایی روسیه با جایزه مصطفی(ص)

همكاری مسلمانان بخش آسیایی روسیه با جایزه مصطفی(ص) بازار مقاله: شورای دینی مسلمانان بخش آسیایی روسیه و جایزه مصطفی(ص)، تفاهم­نامه همكاری های فرهنگی، علمی و فناوری منعقد نمودند.به گزارش بازار مقاله به نقل از جایزه مصطفی(ص)، به منظور فراهم آوردن زمینه های توسعه همكاری های فرهنگی، علمی و فناوری در جهت پیشرفت و تعالی جهان اسلام، تعامل و همفكری بر مبنای اصول و منافع مشترك تفاهم نامه همكاری شورای دینی مسلمانان بخش آسیایی روسیه و دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) منعقد شد.
براساس این تفاهم­نامه، مشاركت فعال در رویدادهای علمی و فناوری شبكه همكاران طرفین به منظور بهره­ مندی مخاطبان هر دو مجموعه از فرصت های فراهم گشته است. همینطور به باعث این تفاهم­نامه مشاركت فعال در توسعه بسترهای علمی و فناوری در كشورها و جوامع اسلامی، عرضه بسته ­های حمایتی شامل حمایت­های مالی، علمی و تأمین منابع انسانی متخصص شامل اعضای هیأت علمی دانشگاه­ها و مراكز پژوهشی، فناوران و پژوهشگران به منظور ارتقا كیفی فعالیت­های هر دو مجموعه در جامعه مخاطب، امكان پذیر خواهد شد.
انتقال تجربیات طرفین در تولید و توسعه شبكه سازی میان اعضا و استفاده از توان و ظرفیت طرفین به منظور هم ­افزایی و دستیابی به اهداف مشترك، همكاری در تأمین مالی از محل جذب مشاركت مالی مردمی به منظور توسعه علم و فناوری، برگزاری نشست و كارگاه در زمینه­ های علمی، فناوری، وقف و امور خیریه، عرضه مشاوره در زمینه های تخصصی بر مبنای تجربیات طرفین، مشاركت فعال شورا برای معرفی اهداف، مأموریت­ها مفاد این تفاهم نامه هستند.
همچنین فعالیت­ها و دستاوردهای جایزه در روسیه با استفاده از ابزارهای رسانه­ای در اختیار، فراهم ساختن زمینه شروع فعالیت نمایندگی جایزه مصطفی(ص) در روسیه به منظور توسعه فعالیت­های علمی و فناوری و تعامل دو جانبه در جهت عرضه خدمات مناسب به جامعه علمی مخاطب طرفین و جهان اسلام از دیگر مفادی است كه در این تفاهم نامه قید شده و طرفین را لازم به اجرا كرده است.
لازم به ذكر است كه شورای دینی مسلمانان بخش آسیایی روسیه، سازمانی مردم نهاد و مستقل است كه با دانشگاه­ها و مراكز علمی روسیه و دیگر كشورها ارتباطات و تعاملات گسترده ای دارد.
فوزی ­سیدو به نمایندگی از شورای دینی مسلمانان بخش آسیایی روسیه و سیدعلی عمرانی به نمایندگی از جایزه مصطفی(ص) این تفاهم­نامه همكاری را منعقد نمودند.

1397/01/01
11:18:50
5.0 / 5
4558
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی