بكارگیری متخصصان ایرانی مقیم خارج از كشور در حوزه زیست فناوری

بكارگیری متخصصان ایرانی مقیم خارج از كشور در حوزه زیست فناوری بازار مقاله: قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور از تصویب بكارگیری متخصصان ایرانی مقیم خارج از كشور در حوزه زیست فناوری اطلاع داد.به گزارش بازار مقاله به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۰۴ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور به ریاست محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار گردید.
منصور كبگانیان قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور در مورد دستور و مصوبات این جلسه اظهار داشت: در این جلسه كه به ادامه بحث و بررسی پیرامون «سند ملی زیست فناوری» اختصاص داشت، اقدامات ذیل راهبرد ۷ تا ۹ این سند تصویب گردید.
وی اضافه كرد: در این راهبردها مبحث تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و فناوری و صادرات این محصولات مورد توجه قرار گرفت.
قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور اضافه كرد: استانداردسازی حوزه زیست فناوری با ۵ اقدام ملی از قبیل راه اندازی شبكه های آزمایشگاهی مرجع ملی، تدوین ضوابط و برای این حوزه و توسعه همكاری ها با سازمان ملی استاندارد از اهم این موارد بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: توسعه همكاری و هم افزایی در سطح بین الملل شامل تدابیر لازم برای دفاع از منافع كشور در دعاوی بین المللی مربوط به این موضوع، پشتیبانی از ثبت شركت های دانش بنیان مشترك و ثبت انجمن های تخصصی در این حوزه ذیل این مورد به تصویب رسید.
كبگانیان اظهار داشت: به كارگیری متخصصان ایرانی مقیم خارج از كشور در حوزه زیست فناوری، حفاظت و بهره برداری از منابع و ذخایر ژنتیكی، راه اندازی سیستم های مدرن در مرزبانی زیستی كشور و نظام مند كردن تجاری سازی ذخایر ژنتیكی و زیستی كشور هم به تصویب رسید.

1396/12/25
17:57:20
5.0 / 5
4481
تگهای خبر: علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی