در یك تحقیق علمی كشف شد؛

ارتباط بین رژیم غذایی با كلسترول بالا و سرطان كولون

ارتباط بین رژیم غذایی با كلسترول بالا و سرطان كولون بازار مقاله: محققان توانستند ارتباط بین رژیم غذایی با كلسترول بالا و افزایش خطر سرطان كولون را توجیه كنند.به گزارش بازار مقاله به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، محققان در UCLA دریافتند كه افزایش سطح كلسترول در رژیم غذای جانور، منجر به تحریك سلول بنیادی روده ای برای تقسیم سریع تر می گردد و در نتیجه سرعت شكل گیری تومور صد برابر سریع تر می گردد.
در این مطالعه محققان مسیر مولكولی را شناسایی كرده اند كه می تواند هدف دارویی جدیدی برای درمان سرطان كولون باشد. با تغییر رژیم غذایی آن ها و عرضه مواد غذایی پر كلسترول، آن ها كلسترول بیشتری را وارد سلول های بنیادی روده ای موش كردند.
در برخی دیگر نیز، محققان یك ژن تنظیم كننده فسفولیپیدها( نوع اولیه چربی در غشای سلولی) را تغییر دادند كه باعث شد، سلول ها درون خودشان كلسترول بیشتری بسازند. در هر دو گروه توانایی تكثیر سلول های بنیادی بیشتر شد. همان گونه كه سطح كلسترول جانوران بالا می رود، تقسیم سلولی هم سریع تر می گردد و در نتیجه بافت پوششی روده جانور افزایش یافته و طویل تر شود.
این تغییرات، سرعت شكل گیری تومور در كولون را به شدت بیشتر می كند. با اثبات مسیر مولكولی دخیل در این فرایند، می توان هدف درمانی مناسبی را برای طراحی دارو و مقابله با این سرطان شایع معرفی نمود.

1396/12/02
09:19:43
5.0 / 5
5214
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی