دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

مبحث محصولات تراریخته با نگاه علمی حل و فصل شود

مبحث محصولات تراریخته با نگاه علمی حل و فصل شود بازار مقاله: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: نگاه به زیست فناوری با عنایت به حساسیت های موجود باید جامع باشد و مبحث محصولات تراریخته باید با نگاه علمی حل و فصل شود.


به گزارش بازار مقاله به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۰۲ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور، به ریاست محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار گردید.
مخبر دزفولی با اشاره به حضور حماسی و پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: این حضور حماسی و پر شور به همه ما یادآوری می كند كه باید همه توان خویش را بیش از پیش در خدمت مردم به كار گیریم.
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم در تشریح اقدامات انجام شده در روند تدوین سند ملی زیست فناوری اظهار داشت: هم اكنون ویرایش هشتم این سند با جلب نظر همه دستگاه های مسئول در این زمینه برای تصویب تقدیم شده است.
وی اضافه كرد: در تدوین این سند با عنایت به همه جوانب سعی شده تا راهبردها و راهكارهای روشنی اتخاذ شود.
پس از سخنان ستاری اعضا به بحث و بررسی پیرامون مفاد سند ملی زیست فناوری پرداختند كه اهم نظرات عرضه شده در این زمینه می توان به، ضرورت دستیابی به جایگاه برتر در حوزه اخلاق زیست فناوری، توجه به ایمنی زیستی برای كشور، و كوشش برای تجاری شدن محصولات زیست فناوری با استفاده از تخصیص منابع لازم اشاره نمود.
واگذار كردن برخی امور جزئی به ستاد مربوطه، نقش زیست فناوری در بهداشت و درمان و حفاظت محیط زیست و تأثیر پیشرفت های حوزه زیست فناوری بر بهبود تولیدات صنعتی از دیگر پیشنهاداتی بود كه توسط اعضا حاضر در جلسه عرضه شد.
مخبر دزفولی اظهار داشت: نگاه به مبحث زیست فناوری با عنایت به حساسیت های موجود باید جامع باشد و مبحث محصولات تراریخته كه ذیل این حوزه است باید با نگاه علمی حل و فصل شود.
براساس این گزارش، ادامه بررسی سند ملی زیست فناوری به جلسه آینده موكول شد.

1396/11/28
14:13:38
5.0 / 5
4566
تگهای خبر: علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی