به عنوان ریاضیدان؛

استاد دانشگاه تهران عضو آكادمی علوم جهان شد

استاد دانشگاه تهران عضو آكادمی علوم جهان شد بازار مقاله: سیامك یاسمی استاد ریاضیات دانشگاه تهران بعنوان عضو دائمی فرهنگستان علوم جهان انتخاب گردید.به گزارش بازار مقاله به نقل از دانشگاه تهران، فرهنگستان علوم جهان توسط پروفسور عبدالسلام برنده جایزه نوبل از سال ۱۹۸۷ میلادی با برگزاری همایشی در شهر پكن چین به صورت رسمی شروع به كار كرد.
ایران در سال ۲۰۰۰ میلادی میزبان همایش فرهنگستان علوم جهان بود. آخرین همایش این فرهنگستان كه بر مبنای سرواژه هایش «تواس» نامیده می شود، در سال ۲۰۱۶ در شهر كیگالی رواندا برگزار گردید.
بنا بر جزئیات درج شده در تارنمای این فرهنگستان از ماموریت های علمی آن می توان به نمایندگی و عرضه مهم ترین دستاوردهای علوم در كشورهای در حال توسعه اشاره نمود.
انتخاب اعضای فرهنگستان بر مبنای شایستگی های علمی، اخلاقی و ترویجی افراد صورت می گیرد. تنها دانشمندانی نامزد عضویت در این فرهنگستان می شوند كه از استانداردهای جهانی بالایی برخوردار بوده و با فعالیت های پژوهشی خود نتایج ارزشمندی را به علوم جهان افزوده باشند.
هم اكنون هزار و ۱۸۱ عضو دائمی این فرهنگستان از كشورهای مختلف در ۱۰ گروه مشغول به فعالیت های علمی و ترویجی هستند.
در این میان تعداد ۱۴ عضو از كشور ایران شامل ۴ عضو در گروه فیزیك، ۴ عضو در گروه شیمی، ۴ عضو در گروه پزشكی، یك عضو در گروه مهندسی و یك عضو در گروه كشاورزی در لیست اعضای این فرهنگستان قرار دارند.
سیامك یاسمی اولین ریاضیدان ایران در فرهنگستان علوم جهان است. همینطور علی اكبر موسوی موحدی استاد ممتاز دانشگاه تهران هم عضو گروه شیمی این فرهنگستان است.

1396/11/12
15:20:59
5.0 / 5
4620
تگهای خبر: استاد , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی