به دلیل یك پروژه تحقیقاتی؛

محققان دانشگاه تهران برنده جایزه جهانی انرژی شدند

محققان دانشگاه تهران برنده جایزه جهانی انرژی شدند بازار مقاله: محققان دانشكده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران با همكاری وزارت نیرو و شركت آب و فاضلاب استان تهران جایزه جهانی انرژی را كسب كردند.به گزارش بازار مقاله به نقل از دانشگاه تهران، هجدهمین دوره مراسم بنیاد جهانی انرژی در تهران برگزار گردید كه در این مراسم جایزه جهانی انرژی از بین ۱۷۰ كشور دنیا و با ارزیابی بنیاد انرژی جهانی به پروژه «سامانه فشارشكن نرم» تعلق گرفت.
این پروژه با همكاری وزارت نیرو و شركت آب و فاضلاب استان تهران و توسط تیم تحقیقاتی دانشكده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران متشكل از مجتبی طحانی، یونس نوراللهی، حسین یوسفی و روشنك فهیمی طراحی و اجرا شده است.
این پروژه در قالب یك فعالیت پژوهشی طی دوسال و نیم طراحی، ساخت و برای نخستین بار در كشور نصب شده است.
این پروژه، اولین سامانه ملی تنظیم فشار آب و تولید توان در خطوط توزیع آب شهری است.
این طرح با رویكرد تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، توسعه و تقویت به كارگیری توربین های كوچك برق آبی در خطوط آب شهری در دو بخش خطوط توزیع و انتقال با هدف تحقق اهداف استحصال انرژی، كاهش زمان های اوج مصرف (پیك سایی) و مدیریت فشار، اجرا شده است.
این پروژه در سطحی فراتر از خاورمیانه اجرا و با دستیابی به این فناوری بومی، ایران در رده پنج كشور برتر دنیا و دارای صاحب فناوری مشابه قرار گرفته است.

1396/11/03
13:23:50
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی