جامد کردن کربن دی اکسید با نمک

جامد کردن کربن دی اکسید با نمک بازار مقاله: بازار مقاله: یک روش جدید مبتنی بر نمک می تواند بطور موثر کربن دی اکسید را جذب و ذخیره کرده و امکان حمل آنرا به شکل جامد بدون نیاز به سردخانه یا فشار فراهم آورد.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا و به نقل از اس ای، با افزایش انتشار گازهای گلخانه ای، توسعه راهکارهای پیشرفته برای حذف کربن دی اکسید موجود در جو زمین اجتناب ناپذیر شده است.
برای مقابله با این بحران فوری جهانی، یک گروه بین المللی از پژوهشگران یک روش امیدوارکننده برای ذخیره و جذب کربن دی اکسید (CO2) به وجود آورده اند.
آنها یک روش مبتنی بر نمک گوانیدینیم سولفات را برای جذب و ذخیره کربن در دما و فشار اتاق توسعه دادند. دانشمندان از این نوع نمک برای ساخت ساختارهای شبکه مانند به نام clathrates استفاده کردند که امکان جذب مولکول های CO2 را فراهم نمود.
کیفر یاووز، استاد شیمی و مدیر لابراتوار اکسید و نانومواد آلی KAUST برای انرژی و محیط زیست (ONE) در اطلاعیه ای رسمی توضیح داد: گوانیدینیم سولفات برای سازماندهی و به دام انداختن مولکول های CO2 بدون واکنش با آنها عمل می کند. ما یک نمونه نادر از یک clathrate را کشف کرده ایم که در دما و فشار محیط، پایدار و غیرخورنده است، چیزی که یک خاصیت بسیار مطلوب در مقایسه با اتانول آمین، آمونیاک و راهکارهای دیگری است که به طور معمول در جذب کربن استفاده می شوند.
تکنیک clathrate مبتنی بر نمک اجازه انجماد سریع CO2 را می دهد و ذخیره آنرا آسان تر می کند.
بطور معمول، CO2 به عنوان یک جامد به شکل یخ خشک در سیلندرهای گاز یا به عنوان کربنات های معدنی ذخیره می شود. در مقابل، روش clathrate موجب می شود که CO2 به عنوان یک پودر جامد ذخیره شود.
یاووز می گوید: گروه ما امکان حمل CO2 را به شکل جامد بدون نیاز به تبرید یا فشار فراهم نموده است. از این پس می توان به مفهوم واقعی کلمه جامدات حاوی CO2 را ذخیره کنید. این راه حل، نتایج گسترده و قدرتمندی دارد، برای اینکه صنعت سوخت جهانی و دیگران فعالانه بدنبال راه هایی برای جذب، ذخیره و انتقال CO2 هستند.
این روش جدید از نظر انرژی، کارآمد در نظر گرفته می شود، برای اینکه کل پروسه به ورودی انرژی کمی نیاز دارد. علاوه بر این، استراتژی مبتنی بر نمک نسبت به ماشین های بزرگ و حجیمی که این گاز گرمایش جهانی را جذب می کنند، ارزان تر است.
این روش جدید جذب، انتقال و ذخیره کربن دی اکسید در آینده می تواند برای خیلی از صنایع، تغییر دهنده بازی باشد.
دانشگاه های مختلف همچون دانشگاه علم و صنعت جنوب دانشگاه علم و صنعت چین و دانشگاه علم و صنعت ملک عبدالله این مطالعه جدید را انجام داده اند و نتایج آن در مجله Cell Reports Physical Science گزارش شده است.1402/03/05
14:18:10
5.0 / 5
241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی