پیوند رادیو و دانشگاه علامه طباطبایی

پیوند رادیو و دانشگاه علامه طباطبایی بازار مقاله: به گزارش بازار مقاله، علی بخشی زاده، معاون صدا ضمن اشاره به راه اندازی «اندیشکده رسانه» که بهترین همکاری بین رادیو و دانشگاه علامه طباطبایی است، اظهار داشت: یکی از کارهای رسانه، ارتباط تنگاتنگ با حوزه دانشگاه است، بحث تولید محتوا و محتوای فاخر یکی از اولویت های سازمان است که این دمنوش ها در دانشگاه شکل می گیرد.


به گزارش بازار مقاله به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، علی بخشی زاده، معاون صدا در تفاهم نامه همکاری رادیو با دانشگاه علامه طباطبایی که با حضور ریاست، نماینده ولی فقیه، رئیس دانشکده ارتباطات، اساتید دانشگاه علامه طباطبایی و مدیران شبکه های مختلف رادیویی برگزار شد، اظهار داشت: در جنگ رسانه ها، خوشبختانه رادیو رنگ نباخته و رسانه ای زنده است که مردم با آن مانوس هستند. یکی از هنرهای برنامه سازی اینکه مسائل پیچیده و سخت را به مخاطب عام و خاص عرضه کند، طوری که مخاطب پس نزند و اعتبار کلام مورد خدشه قرار نگیرد. دشمن با استفاده ابزاری از رسانه تلاش دارد، سیاه نمایی کند و تمام نقاط قوتمان را نقطه ضعف اعلام نماید. ما باید توجه بیشتری به ارتباط با حوزه علم و دانشگاه داشته باشیم.
معاون صدا با اعلان اینکه رادیو فضاهای مناسبی برای همکاری با اساتید دانشگاه دارد، افزود: رادیو گفت و گو برای تضارب آراء است، خوشبختانه قالب برنامه های این شبکه رادیویی تبدیل به کتاب می شود که حاصل تجربیات اساتید مختلف است.
به قول معاون صدا، هم اکنون ۱۰ گروه تخصصی در رادیو فعال است که به همت دبیران شورای سیاسی رادیو، شورای تاریخی، شورای تخصصی ورزش، شورای فرهنگ، شورای تخصصی معارف، شورای تخصصی اجتماعی، شورای تخصصی علم و فن آوری، شورای تخصصی سلامت، شورای تخصصی تفریحات و سرگرمی و شورای تخصصی اقتصاد... نظام مسائلی را پیگیری می کنند. که اگر «اندیشکده رسانه» شکل گیرد می تواند، مسائل به خوبی پیگیری شود.
بخشی زاده با اعلان اینکه رادیو این آمادگی را دارد که از پایان نامه های مشترک این دو نهاد حمایت کند، اشاره کرد: هم اکنون رسانه ملی نقش «قرارگاهی» دارد و در دانشگاه ظرفیت عظیمی نهفته است که جهت راه اندازی مدیریت رسانه بایستی نشریات تخصصی راه اندازی شود.
پتانسیل های این دو نهاد شناسایی شود
عبدالله معتمدی، ریاست دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: هم اکنون دانشگاه علامه طباطبایی در جایگاه بزرگ ترین دانشگاه تخصصی علوم انسانی کشور و به عنوان دانشگاه پیشرو در دستیابی به رشد، توسعه و دانش در حوزه علوم انسانی و اجتماعی کشور به لطف بهره مندی از توانمندی و شایستگی های گران سنگ اعضای هیات علمی و پژوهشگران خود، منشا خدمات ارزشمندی به جامعه است. خیلی از چهره های برجسته علمی، سیاسی، اجرایی و چهره های ماندگار و بنیان گذاران دانش های مختلف انسانی و اجتماعی از فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند.
وی با اشاره به حوادث اخیر در جامعه، اشاره کرد: بایستی با روش هایی صحیح با دانشجویان گفتگو نمود که آنها دور از هیجان و مبارزه منفی قرار بگیرند. هم اکنون مساله بی حجابی، بحث برداشتن روسری نیست، بلکه نمادی از رفتار فرهنگی جامعه است که این مسائل وقتی در هر جامعه ای بروز پیدا می کند سبب بی انگیزگی تحصیلی در دانشجویان می شود.
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی فرصت به وجود آمده بین این دانشگاه و رادیو را به فال نیک گرفت و اشاره کرد: بایستی پتانسیل های این دو نهاد شناسایی شود.
جهاد تبیین در دو نهاد رادیو و دانشگاه
حجت الاسلام صادق اکبری مقدم، نماینده ولی فقیه در دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: باتوجه به مخاطبان امروزی و سبک زندگی ای که در جریان است، همینطور هجمه های دنیای غرب و شرایط پیش روی، تولیدات رسانه ای از جایگاه ویژه ای برخوردارست. ظرفیتی که در دو نهاد رادیو و دانشگاه فراهم شده می تواند در امتداد جهاد تبیین، استفاده گردد.
راه اندازی استودیوی رادیویی در دانشگاه
علی اصغر کیا، رئیس دانشکده ارتباطات با اشاره به راه اندازی استودیوی رادیویی در دانشگاه اظهار داشت: امیدواریم طی برنامه هایی راهبردی، دوره روزنامه نگاری رادیو و تلویزیون اجرا شود. همینطور برای پوشش دادن نشست های پژوهشی استودیوی رادیویی راه اندازی شود.
وی تالیف پایان نامه هایی با موضوعات رادیویی، همکاری آموزشی بین دانشکده صدا و سیما و دانشگاه علامه طباطبایی، گذراندن دوره های کارآموزی دانشجویان در رادیو را از دیگر خواسته های این دانشکده از رادیو دانست.
عضویت دانشجویان علامه طباطبایی در باشگاه رادیویی جوان
شاهید مظفری، قائم مقام معاونت صدا اشاره کرد: برنامه ریزی ادواری نشست های تخصصی بین رادیو و دانشگاه، عضویت دانشجویان علامه طباطبایی در باشگاه رادیویی جوان و کارآموزی آنها در حین تحصیل از مهم ترین همکاری ها می تواند باشد.
کارها دقیق تر و با پشتوانه علمی و پژوهشی صورت گیرد
حمیدرضا صحرا گرد، مدیر رادیو تهران پرورش نسل خوب در جهان را از همکاریهای این دو نهاد دانسته و اضافه کرد: در مقطعی هستیم که بایستی کارها دقیق تر و با پشتوانه علمی و پژوهشی صورت گیرد.
ظرفیت دانشگاه علامه در حوزه های فکری از اهمیت بسزایی برخوردار است
علیرضا مقصودی، مدیر رادیو جوان با اعلان اینکه ظرفیت دانشگاه علامه در حوزه های فکری از اهمیت بسزایی برای ما برخوردار است، از مسؤلان دانشگاه علامه خواست تا فضایی را برای زیست تهیه کنندگان در فضای دانشگاه به وجود بیاورند تا از نزدیک با دانشجویان در خوابگاه، رفت و آمد آنها به دانشگاه، سلف سرویس و... زیست داشته باشند.
همکاری تنگاتنگ ایرانصدا با دانشجویان
مهدی شاملو، مدیر ایرانصدا اظهار داشت: این مجموعه می تواند همکاری تنگاتنگی با دانشجویان داشته باشد و کانال دانشجویی برای رسانه را راه اندازی کند.
به دنبال تحقق ارتباطی نظام مند هستیم
سید محمدرضا صالحی، مدیر رادیو اقتصاد، این شبکه رادیویی را نیازمند به حضور دانشجو و دانشگاه دانست و اظهار داشت: با وجود اینکه از اساتید دانشکده اقتصاد در رادیو اقتصاد بهره مندیم، ولی بدنبال تحقق ارتباطی نظام مند هستیم.
ارتباط خوب این رسانه با دانشگاه علامه طباطبایی
رضا کوچک زاده، مدیر رادیو گفتگو به ارتباط خوب این رسانه با دانشگاه علامه طباطبایی اشاره نمود.
ایرانیاران بستر خوبی برای دانشجویان این دانشگاه است
مهدی آذرمکان، مدیر رادیو ایران با اشاره به ظرفیت ایرانیاران که حدود ۳ هزار نفر از سراسر کشور هستند که برای این شبکه رادیویی، تولید محتوی دارند اظهار داشت: ایرانیاران بستر خوبی برای دانشجویان این دانشگاه می باشد که می توانند با تولید محتوا، راهی برای ورود به رسانه را پیدا کرده و کم کم در آن مشغول به کار شوند.
پیوند فرهنگ یاران رادیو فرهنگ با دانشجویان
سید مرتضی کاظمی دینان، مدیر رادیو فرهنگ اظهار داشت: مانند ظرفیتی که در ایرانیاران است در فرهنگ یاران این شبکه رادیویی است، از دانشجویان این دانشگاه خواست که به این طیف بپیوندند.1402/03/02
13:34:55
5.0 / 5
243
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی