خروپف افراد را در معرض سکته مغزی قرار می دهد

خروپف افراد را در معرض سکته مغزی قرار می دهد بازار مقاله: به گزارش بازار مقاله، نتایج یافته های جدید محققان «دانشگاه گالوی» ایرلند نشان داده است که مشکلات خواب مانند خروپف امکان دارد خطر سکته مغزی را افزایش دهد.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا و به نقل از اسکای، یک مطالعه نشان داده است افرادی که مشکلات خواب مانند خروپف دارند، امکان دارد بیشتر از سایرین در معرض خطر سکته مغزی باشند. احتمال سکته مغزی در افرادی که خروپف می کنند تقریبا دو برابر بیشتر از افرادی است که خروپف نمی کنند.
محققان در این تحقیق ۴۴۹۶ نفر را مورد بررسی قرار داد که ۲۲۳۸ نفر از آنها قبلاً سکته کرده بودند و ۲۲۵۸ نفر تا آن زمان سکته نکرده بودند.
از شرکت کنندگان در مورد الگوها و عادات خوابشان همچون مدت زمان خواب، کیفیت خواب، چرت زدن، خروپف کردن یا خرخر کردن در طول خواب و مشکلات تنفسی پرسیده شد.
نتایج نشان داد که خواب زیاد یا کم خوابی، چرت های طولانی، داشتن کیفیت خواب ضعیف، خروپف، خرخر کردن و آپنه خواب - که در آن تنفس مختل می شود - می تواند خطر سکته مغزی را افزایش دهد. این خطر برای کسانی که از بیشتر از پنج مورد ذکر شده را تجربه می کردند هم بیشتر بود.
کارشناسان گفتند که یافته های آنها که در مجله «Neurology» انتشار یافته است، نشان نمی دهد که مشکلات خواب مستقیما سبب سکته مغزی می شود بلکه اظهار کرده اند که میان آن دو ارتباطاتی وجود دارد.
پیشگیری از سکته مغزی
در ادامه همینطور مشخص شد افرادی که خروپف می کنند تقریبا دو برابر بیشتر از افرادی که خروپف نمی کنند در معرض سکته مغزی قرار دارند. محققان دریافتند افرادی که بیشتر از ۹ ساعت یا کمتر از پنج ساعت می خوابند، نسبت به افرادی که به صورت متوسط ۷ ساعت می خوابند، بیشتر در معرض سکته مغزی هستند.
«کریستین مک کارتی» نویسنده این مطالعه، از دانشگاه گالوی ایرلند، اظهار داشت: نتایج مطالعه ما نه تنها نشان داده است که مشکلات خواب فردی امکان دارد خطر سکته مغزی را در افراد افزایش دهد، بلکه داشتن بیشتر از پنج مورد از این علایم امکان دارد خطر مبتلا شدن به سکته مغزی در این افراد را در مقایسه با کسانی که مشکل خواب ندارند، پنج برابر افزایش دهد. نتایج ما نشان داده است که مشکلات خواب باید زمینه ای برای جلوگیری از سکته مغزی باشد.
برخی از علل خروپف چیست؟
خروپف زمانی رخ می دهد که جریان هوا از راه دهان و بینی مسدود می شود و زبان، دهان، گلو یا مجاری تنفسی در بینی هنگام تنفس فرد می لرزد. این ارتعاش زمانی اتفاق می افتد که این قسمت های بدن در هنگام خواب شل و باریک می شوند.
سازمان سلامت ملی انگلیس(NHS) می گوید، به سبب عوامل ذکر شده در پایین احتمال این که یک فرد خروپف کند، بیشتر است:
• اضافه وزن
• استعمال دخانیات
• مصرف الکل
• وضعیت خواب(عمدتاً وقتی به پشت بخوابند)
آیا بریتانیایی ها خیلی بیشتر خروپف می کنند؟
تحقیقات مستقلی که توسط Mute Snoring و One Poll در سال ۲۰۲۲ انجام شد، ۲۰۰۰ بزرگسال را در بریتانیا، ایالات متحده و استرالیا بررسی کرد و عادات خواب و خروپف آنها را تحلیل و بررسی کرد.
در بریتانیا، این چیزی است که این مطالعه نشان داد:
• ۷۲ درصد از مردم گفتند خروپف بر زندگی روزمره آنها تاثیر می گذارد
• ۴۶ درصد از مردم از خروپف خود خجالت زده شدند
• حدود ۴۰ درصد از مردم برای بیدار ماندن در روز به غذاهای شیرین روی آوردند
• این تحقیق همینطور نشان داد که ۶۷ درصد از افرادی که خروپف می کنند در برایتون بودند
آنها همینطور دریافتند که تعداد مردان بریتانیایی که خروپف می کنند(۵۹ درصد) با اختلاف قابل توجهی از زنان(۴۶ درصد) بیشتر است.
در این گزارش آمده است: جالب است که وقتی صحبت از سن خروپف کنندگان بریتانیا می شود، برخلاف استرالیا، تعداد قابل توجهی از بریتانیایی های جوان اعتراف می کنند که خروپف می کنند.
منبع:

1402/01/19
19:49:33
5.0 / 5
308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی