حداقل هزینه برای شروع نوازندگی پیانو چقدر است؟

حداقل هزینه برای شروع نوازندگی پیانو چقدر است؟ اگر به یادگیری پیانو علاقه دارید، می‌توانید با حداقل هرینه هم شروع به نوازندگی با پیانو کنید! بسیاری از افراد به نوازندگی با پیانو علاقه‌مندند و برای یادگیری آن تلاش می‌کنند.


اگر به یادگیری پیانو علاقه دارید، می‌توانید با حداقل هرینه هم شروع به نوازندگی با پیانو کنید! بسیاری از افراد به نوازندگی با پیانو علاقه‌مندند و برای یادگیری آن تلاش می‌کنند. اما هزینه‌های  بالای آموزش این ساز، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هنرجوهای موسیقی است. دلیل این هزینه‌های بالا، خرید پیانویی با قیمتی بالا و شرکت در کلاس‌های آموزش پیانوست.

همین موضوع باعث می‌شود که افراد زیادی به خاطر هزینه‌های بالای یادگیری ساز پیانو، از علاقه خود صرف نظر کنند. اما هنوز هم راه‌هایی برای به حداقل رساندن هزینه نوازندگی با پیانو برای شروع وجود دارد. راه های بسیاری همچون خرید پیانو دست دوم یا انواع پیانو دیجیتال برای کاهش این هزینه ها وجود دارد ولی عواملی وجود دارد که باید در کنار هزینه ها، آن ها را در نظر گرفت.

برای شروع نوازندگی پیانو، چقدر باید هزینه کرد؟

موارد زیادی در تعیین هزینه‌های شروع نوازندگی با پیانو، تاثیر دارند. اما مهم‌ترین امر در نظرگرفتن کیفیت آموزش و استفاده از پیانویی باکیفیت است. عوامل موثر بر هزینه های شروع نوازندگی با پیانو به شرح زیر هستند:

نوع پیانو

امروزه انواع پیانو دیجیتال و آکوستیک موجود است. در زیر انواع پیانو به طور خلاصه به شما معرفی می‌شود:

·پیانو دیجیتال

این پیانو، نسبت به پیانوهای آکوستیک، مقرون به صرفه‌تر است. اما پیانو آکوستیک، کیفیت صدای بیشتر و طراحی زیباتری دارد و برای همین قیمت بالایی برای آن در نظر گرفته می‌شود. پیانو دیجیتال، با تقلید صدای پیانو‌ها به صدا در می‌آید و خبری از چکش، سیم و صفحه صدا نیست. پیانو دیجیتال، ابعادی کوچک داشته و برای استفاده در فضاهایی با متراژ پایین، مناسب‌تر است. این ابعاد کوچک هم‌چنین باعث می‌شود تا افراد بتوانند آن‌ها را به راحتی جا به جا کنند.

طراحی پیانو دیجیتال، شبیه پیانو آکوستیک است اما عملکردی دیجیتالی دارد. سرعت و لمس کلیدها در این نوع پیانو، حساسیت بیشتری دارند و صدای داینامیک فوق‌العاده‌ای را تولید می‌کنند.

·پیانو آکوستیک

پیانو آکوستیک، به دو نوع پیانو گرند و دیواری تقسیم می‌شود و هرکدام سبک‌های نوازندگی و خصوصیات مختلفی دارند.

همه پیانوهای گرند، طول و سیم‌های بلندتر، صدایی قوی‌تر و غنی‌تر دارند. سیم‌های این پیانو، فرکانس صدای تیزی دارند و دلیل آن، سختی خود سیم‌هاست. پیانو‌ گرند، برای افراد حرفه‌ای توصیه می‌شود و مناسب استفاده در سالن‌های کنسرت و ارکستر است.

پیانوهای دیواری، جزء محبوب‌ترین مدل‌های پیانو در بازار محسوب می‌شوند. این پیانو‌ها فضای کم‌تری را اشغال می‌کنند و گزینه مناسبی برای تمرین‌های نوازندگی با پیانو هستند.

با توجه به معرفی انواع پیانوها، پیانو دیجیتال نسبت به پیانو آکوستیک، ساختار ساده‌تر، کاربرد راحت‌تر و قیمت پایین‌تری دارد. برای همین برای شروع نوازندگی با پیانو، خرید پیانو دیجیتال پیشنهاد بهتر و به صرفه‌تری است.

برای مبتدیان که هیچ چیز از پیانو نواختن نمی دانند یا دانش و مهارت آن ها خیلی کم است، هیچ دلیلی وجود ندارد که پیانو آکوستیک خریداری کنند. در واقع، برای مدتی طولانی قیمت پیانو مهم ترین مانع برای ورود افراد جدید به این عرصه بود، چیزی که پیانوهای دیجیتال با قیمت مناسب خود، آن را به طرز شگفت ‌انگیزی برطرف کرده ‌اند.

شما می‌توانید انواع پیانو آکوستیک و دیجیتال را در نوع دست دوم نیز خریداری کنید. البته فراموش نکنید که در خرید پیانو، همیشه کیفیت را بر قیمت اولویت دهید تا در آینده مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی نشوید.

نوع متد آموزشی

آموزش پیانو در ایران، به دو بخش موسیقی غربی و موسیقی دستگاهی ایرانی تقسیم می‌شود. موسیقی دستگاهی ایرانی، پیانو ایرانی نامیده می‌شود و سابقه‌ای حدود 100 ساله دارد.

هنرمندان زیادی در این زمینه آهنگ‌سازی و نوازندگی داشته و آثار زیادی را هم برجای گذاشته‌اند. شما برای تعیین هزینه شروع نوازندگی با پیانو، باید در ابتدا نوع متد آموزشی خود را انتخاب کرده و هزینه آن را بدانید.

معمولا اساتید آموزش پیانو، براساس علاقه و تخصصشان در هر یک از این سبک‌ها، به شما در یادگیری پیانو کمک می‌کنند.

البته یادتان باشد که برای یادگیری پیانو ایرانی، باید ابتدا سبک غربی آن را در دوره‌ای مقدماتی یاد بگیرید، تا بتوانید نت‌های سبک پیانو ایرانی را به خوبی بنوازید.  

شما می‌توانید بعد از کسب مهارت نوازندگی با پیانو در کنار استادی مجرب و متخصص، از این کتاب‌ها در تمرین‌ها و افزایش تمرکز خود استفاده کرده و در نوازندگی با پیانو، پیشرفت کنید. به طور کلی می‌توان نتیجه گرفت که هزینه یادگیری پیانو با توجه به موارد گفته‌شده، برای اکثر افراد جامعه امکان‌پذیر است.

چطور می توان این هزینه ها را کاهش داد؟

در میان همه عوامل گفته‌شده برای تعیین هزینه پیانو، بیشترین مقدار هزینه، متعلق به خرید پیانو است. در واقع خرید پیانویی باکیفیت برای افراد زیادی آرزو شده است. اما یکی از راه‌های کم کردن هزینه‌های شروع نوازندگی با پیانو، خرید پیانو دست دوم با گارانتی و کیفیتی مطلوب است.

انواع فروشگاه‌های ادوات موسیقی، این نوع پیانوها را از برندهای گوناگونی همچون رولند (Roland)، یاماها (Yamaha)، کاوایی (kawaii) و ... به شما عرضه می‌کنند.

شما می‌توانید با شناخت کامل از انواع پیانو و نحوه خرید پیانو باکیفیت، به این فروشگاه‌ها مراجعه کرده و پیانوی مناسب مهارت و بودجه مورد نظرتان را خریداری کنید.

افزایش سرعت یادگیری پیانو، یکی دیگر از راه‌های به حداقل رساندن هزینه شروع نوازندگی با پیانو، در کلاس‌های آموزشی است.

شما می‌توانید با گوش دادن مداوم تک‌نوازی‌های پیانو، قوه شنوایی خود را تقویت کرده و مسیر یادگیری این هنر انتزاعی را با سرعت بیشتری پشت سر بگذارید.

از کجا پیانو بخریم؟

فروشگاه‌های زیادی انواع پیانو دیجیتال و آکوستیک را از برندهای مختلف به بازار عرضه می‌کنند. اما نکته مهم در خرید پیانو و به حداقل رساندن هزینه‌های نوازندگی با پیانو، خرید پیانویی باکیفیت مطلوب و قیمتی به صرفه از فروشگاهی معتبر است.

سلولیکس، یکی از عرضه‌کنندگان معتبر انواع پیانوی آکوستیک و دیجیتال از برندهای معروفی چون یاماها و کاسیو است. این مجموعه، انواع پیانو دست دوم را با کیفیتی مطلوب و قیمت‌هایی به صرفه به شما عرضه می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت مجموعه سلولیکس، داشتن مشاورانی متخصص در زمینه پیانو است. این مشاوران، به شما هنگام خرید کمک می‌کنند تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین پیانو را با توجه به میزان مهارت و بودجه‌تان خریداری کنید.

سلولیکس، علاوه بر فروش انواع پیانو و ارسال و نصب رایگان آن‌ها، انواع لوازم جانبی پیانو را در قیمت‌هایی به صرفه به فروش می‌رساند.

شما می‌توانید برای خرید حضوری به فروشگاه این مجموعه مراجعه کنید و بعد از بازدید و بررسی کامل همه پیانوهای آن، بهترین پیانو را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به سایت این مجموعه به نشانی www.sololix.com، خریدی آسان را با کمک مشاوران و به صورت آنلاین داشته باشید.

 

1401/10/09
14:44:17
5.0 / 5
470
تگهای خبر: رپورتاژ , آنلاین , آهنگ , استاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی