رئیس دانشگاه تربیت مدرس:

اعتراض حق دانشجویان است

اعتراض حق دانشجویان است بازار مقاله: به گزارش بازار مقاله، رییس دانشگاه تربیت مدرس با تأکید بر این که اعتراض حق دانشجویان است، اظهار داشت: نیازی به حضور افراد با لباس شخصی در محیط دانشگاه نیست.


دکتر فرهاد دانشجو در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: روند دانشگاه تربیت مدرس در برخورد با دانشجویانی که در اعتراضات اخیر در دانشگاه گرفتار خلاف های قانونی و مقرراتی شدند این است که در ابتدا با آنها صحبت می شود و تعهد می دهند تا ما مجبور به منع ورود دانشجویان متخلف به دانشگاه نشویم. در دانشگاه ما نیز از بیش از ۲۰ نفر تعهد گرفته شده و بررسی ما نشان میدهد که این دانشجویان تعهد خودرا زیرپا نگذاشته اند. ترجیح ما تفاهم، صبوری و حوصله داشتن در برخورد با دانشجویان است تا خلاف مقررات و قوانین عمل نکنند.
وی درباره ی تعداد دانشجویان بازداشتی دانشگاه تربیت مدرس افزود: در ایام قبل ما ۲ نفر دانشجوی بازداشتی داشتیم که آنها هم آزاد شدند. در وضعیت فعلی نیز دانشجوی بازداشتی نداریم.
رییس دانشگاه تربیت مدرس راجع به وضعیت سلف غذاخوری دانشجویان این دانشگاه عنوان کرد: سلف غذاخوری در دانشگاه ما هم برای آقایان و هم برای خانم ها مستقل است. در طبقه بالای سلف غذاخوری نیز یک رستوران آزاد وجود دارد که دانشجویان و اساتید با پرداخت پول از غذا استفاده می نمایند. محیط این رستوران بصورت مشترک برای خانم ها و آقایان قابل استفاده می باشد. ما نیز در ایام اخیر به دانشجویان اعلام کردیم که اگر تمایل دارند می توانند از محیط رستوران بهره گیرند.
وی با تأکید بر این که دانشجویان حق اعتراض دارند، اشاره کرد: دانشگاه یک موتور حرکت برای کشور است. اگر اعتراض دانشجویان درست بیان شود، درست تحلیل شود و پیشنهادات درست ارائه شود، این کار صحیحی است که ما دانشگاهیان می توانیم انجام دهیم. ولی اگر قرار باشد در داخل محیط دانشگاه با یکدیگر برخوردهای ناشایستی داشته باشیم و صحبت های ناشایستی نماییم که گاهی در بیرون از دانشگاه هم عنوان نمی گردد، این رفتار قابل قبول نیست و در هیچ کشوری در دنیا چنین چیزی پذیرفتنی نیست. شان و منزلت دانشجویان، اساتید، کارمندان و فضای دانشگاه باید حفظ شود. اگر چنین شرایطی رعایت شد، دانشجویان مجاز هستند برمبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی اعتراض کنند.
دکتر دانشجو با اشاره به ورود لباس شخصی ها به داخل دانشگاه ها در اعتراضات اخیر، اشاره کرد: تا این لحظه، هیچ نوع گزارش مستندی از حضور افراد با لباس شخصی در داخل دانشگاه تربیت مدرس اعلام نشده است و به نظر من هیچ نیازی نیست که افرادی از خارج دانشگاه وارد محیط دانشگاه شوند. تا به امروز گزارشی دراین زمینه نداشته ایم.
رییس دانشگاه تربیت مدرس در آخر اضافه کرد: همه افرادی که در کشور ما اعتراض دارند، می توانند اعتراض خودرا در یک فضای علمی، مسالمت آمیز و برای دانشگاهیان در محیط دانشگاه مطرح کنند. به عنوان مثال ما فضاهایی را به وجود آورده ایم که اساتید و دانشجویان با سلایق متفاوت و مختلف نظرات خودرا عنوان کردند. سفارش من به اعضای خانواده بزرگ دانشگاهی کشور این است که صبورانه، فعالانه و فکورانه عقاید خودرا مطرح کنند و چاره ای برای مشکلات ارائه نمایند و از انجام کارهایی که افراطیون در هر جناحی می خواهند جلوگیری نمایند. برای ما دانشگاهیان و افراد علمی نیز حفظ شان این محیط اولویت داشته باشد.
منبع:

1401/08/24
09:32:33
5.0 / 5
222
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , سفارش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی