حجم پشتیبانی از ستاد توسعه فناوری توسط دانشگاه ها

حجم پشتیبانی از ستاد توسعه فناوری توسط دانشگاه ها به گزارش بازار مقاله بیشترین حجم پشتیبانی از ستادهای توسعه فناوری كشور متعلق به دانشگاه ها و دانشكده ها به میزان ۴۳ درصد و شركت ها ومؤسسات غیردولتی با ۳۷ درصد بوده است.به گزارش بازار مقاله به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۲۶۳ كمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.
در این جلسه مأموریت ها و برنامه های پیش روی ستاد توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور رئیس این مركز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و گزارش تهیه شده پیرامون الگوی پیشنهادی برای مأموریت های ستادهای توسعه فناوری عرضه شد.
در این گزارش محورهایی همچون دستیابی به مرجعیت علمی و توسعه پژوهش های مرز دانش، ترویج و فرهنگ سازی علم و فناوری و نوآوری، تسهیل تبادلات و همكاری های علمی و فناوری بین المللی، توسعه فناوری های راهبردی متناسب با نیازهای چالشی كشور همچون مشكلات زیست محیطی، تولید صنایع دانش بنیان جدید و توسعه بازار محصولات دانش بنیان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.
در بخش دیگری از این گزارش با اشاره این مورد كه اطلس توانمندی تولیدات دانش بنیان تدوین شده، قابلیت احصاء ظرفیت های دانش بنیان به منظور تولید محصولات مبتنی بر این فناوری ها و امكان تطبیق مأموریت های ستادهای توسعه فناوری با راهبردهای كلان نقشه جامع علمی كشور بعنوان اصلی ترین كاركردهای این اطلس مورد اشاره قرار گرفت.
در ادامه گزارش عرضه شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درصد تخصیص اعتبارات به ستادهای توسعه فناوری از ابتدای سال ۹۳ تا آخر سال ۹۵ طی یك نمودار عرضه شد كه بر این اساس ۲۸ درصد از سهم اعتبارات به ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و ۱۲ درصد از این اعتبارات هم به ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات اختصاص داده شده است.
همچنین دراین گزارش به این مورد اشاره شده بود كه، بیشترین حجم پشتیبانی از ستادهای توسعه فناوری كشور متعلق به دانشگاه ها و دانشكده ها به میزان ۴۳ درصد و شركت ها و مؤسسات غیردولتی با ۳۷ درصد بوده است.
همچنین برپایه این گزارش، از فعالیت ۳۲۶۰ شركت دانش بنیان ثبت شده تابحال ۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد نصیب كشور شده است.
در ادامه، اعضای جلسه به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند؛ كه از اهم آن می توان به توجه به مدیریت اقتصاد و منابع انسانی، ضرورت تدوین پیوست فرهنگی فعالیت های دانش بنیان، توسعه زیرساخت های در رابطه با فناوری های نوین و حمایت های هدفمند و برنامه محور به منظور هم افزایی راهبردهای پیش روی ستادهای فناوری های ملی اشاره نمود.
 

1396/10/24
19:05:27
5.0 / 5
4690
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی