این گزارش به روز رسانی می شود؛

۵ کشته و ۴۴ زخمی در زلزله هرمزگان

۵ کشته و ۴۴ زخمی در زلزله هرمزگان هرمزگان بامدادان امروز زلزله 6.1 ریشتری استان هرمزگان خصوصاً شهرستان بندرخمیر را لرزاند، آمار کشته شدگان تا حالا 5 تن و مصدومان 38 نفر اعلام شده است. طبق گزارش ژئوفیزیک پس از این زلزله تعداد زیادی زلزله دیگر به ثبت رسیده که بزرگترین آن 4.5 بوده و در ساعت 7 و 59 دقیقه به وقوع پیوسته است.بر اساس این گزارش تمامی بیمارستان های استان هرمزگان در آماده باش کامل هستند. انتقال خون هرمزگان آمادگی کامل تامین خون بیمارستان ها را دارد. برمبنای آخرین گزارشات رسیده هیچ کدام از تأسیسات پخش هرمزگان لطمه ندیده و ارسال سوخت جبرانی به جایگاه های عرضه سوخت منطقه در حال انجام می باشد.

خسارت زلزله های پی درپی به ۵۰ بادگیر در بافت تاریخی لافت
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان اظهار داشت: زلزله های بامدادان امروز به ۵۰ بادگیر در بافت تاریخی لافت خسارت وارد کرد.
سهراب بناوند با بیان این مطلب اظهار داشت: با ارزیابی انجام شده و حضور کارشناسان میراث فرهنگی در کانون های زلزله و بررسی های اولیه از آثار تاریخی در این مناطق مشخص شد، خساراتی در بافت تاریخی لافت شامل: ریزش و ترک خوردگی ۵۰ بادگیر و ریزش گلدسته مسجد جامع اتفاق افتاده است.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان اضافه کرد: به علت شدت زلزله ها و وقوع پس لرزه ها کارشناسان میراث فرهنگی و عوامل یگان حفاظت بطور مداوم درحال بررسی شرایط هستند و در صورت وصول گزارشی دیگر در خصوص خسارت به آثار و ابنیه تاریخی اطلاع رسانی خواهد شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به این که ۶۰۰ دستگاه چادر در منطقه نصب شده و حدود ۷۰ درصد خانواده های لطمه دیده، چادر امدادی دریافت کرده اند، اضافه کرد: ۴ هزار تخته موکت و ۵ هزار تخته پتو نیز در منطقه توزیع شده و یکهزار بسته غذایی نیز تا ساعات آینده وارد منطقه و میان زلزله زدگان توزیع می شود.

دکتر یعقوب سلیمانی که به همراه مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان وارد مناطق زلزله زده شده است در تشریح اقدامات جمعیت در زلزله استان اظهار نمود: زمین لرزه بامدادان امروز در هرمزگان ۲۰ پس لرزه داشته است و ۷ دقیقه بعد از وقوع زمین لرزه، تیم های ارزیاب هلال احمر استان به منطقه حادثه دیده وارد شدند.
وی با اشاره به اینکه دقایق اولیه بعد از وقوع حادثه، ارزیابی تلفنی بوسیله خانه های هلال نیز انجام شد، اضافه کرد: ۲۳ منطقه روستایی و شهری تا حالا ارزیابی شده و بر طبق گزارش تیم های ارزیاب، روستاهای سایه خوش، دژکان و کوشک به ترتیب بیشترین میزان لطمه را از زلزله دیده اند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر اظهار نمود: بلافاصله بعد از گزارش تیم های ارزیاب اعزامی، به هلال احمر استانهای هرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان و کرمان اعلام آماده باش شد و تقویت و شارژ انبارهای امدادی شعب از طرف مرکز استان در دستور کار قرار گرفت.
سلیمانی افزود: هم اکنون کمپ اسکان اضطراری در ورزشگاه خلیج فارس در شهرستان بندرعباس برگزار شده و اقلام امدادی از استانهای معین درحال ارسال به منطقه است.
بگفته دبیرکل هلال احمر، در مجموع با حضور تیم های عملیاتی از استانهای هرمزگان، فارس و بوشهر به مناطق زلزله زده، ۲۷ تیم عملیاتی شامل ۱۰۵ امدادگر و نجاتگر در منطقه زلزله زده هرمزگان حضور دارند. علاوه بر این، ۲۵ خودروی عملیاتی، ۳ فروند بالگرد و ۴ تیم سگ های زنده یاب برای عملیات جست وجو و نجات و همین طور امدادرسانی به حادثه دیدگان در منطقه حضور دارند.
وی ضمن اشاره به این که ۶۰۰ دستگاه چادر در منطقه نصب شده و حدود ۷۰ درصد خانواده های لطمه دیده، چادر امدادی دریافت کرده اند، اضافه کرد: ۴۰۰۰ تخته موکت و ۵۰۰۰ تخته پتو نیز در منطقه توزیع شده و یکهزار بسته غذایی نیز تا ساعات آینده وارد منطقه و میان زلزله زدگان توزیع می شود.
مصدومان زلزله هرمزگان بوسیله بالگرد به بیمارستان های استان اعزام شدند
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با تکیه بر این که هیچ مصدومی از زلزله در بخش های ای سی یو بستری نیست اظهار داشت: مصدومان زلزله هرمزگان بوسیله بالگرد به بیمارستان های استان اعزام شدند.
مهرداد حسن زاده مهرداد حسن زاده اظهار داشت: عملیات امدادرسانی به مصدومان حادثه دیده زلزله بامدادان امروز به خوبی در حال انجام می باشد و مصدومان درحال دریافت خدمات درمانی مناسب هستند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه ما مصدومی که نیاز به بستری در بخش مراقبت های ویژه داشته باشد نداریم و در بخش های عادی مصدومان بستری خدمات دریافت می کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهار داشت: ۱۰ نفر مصدوم در بندرعباس به بیمارستان خلیج فارس مراجعه کردند، همین طور سه مصدوم در میناب و یک مصدوم در قشم داشتیم که این مصدومان نیز درحال درمان هستند.
وی خاطرنشان کرد: مصدومان بندرلنگه و بندرخمیر نیز از راه های مختلف همچون اعزام به وسیله بالگرد به بیمارستان ها منتقل شده اند و درحال گذراندن روند درمان هستند.
اعزام تیم های عملیاتی توزیع برق هرمزگان به مناطق زلزله زده بندرخمیر و بندرلنگه
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان از اعزام تیم های عملیاتی و واکنش سریع این شرکت برای برآورد خسارت و اصلاح شبکه های لطمه دیده در شهرستانهای بندرخمیر و بندرلنگه آگاهی داد.
محمد کریمی اظهار داشت: در پی وقوع زلزله ۶.۱ دهم ریشتری بامدادان امروز در مناطق غربی استان تیم های عملیاتی از سراسر استان برای بازسازی تاسیسات لطمه دیده و تامین برق مناطق زلزله زده اعزام شدند.
وی افزود: تیم هایی نیز در حالت آماده باش قرار دارند تا در صورت نیاز به مناطق زلزله زده اعزام شوند. بمحض وقوع زلزله جلسه اضطراری مدیریت بحران در این شرکت تشکیل و نیروهای عملیاتی واکنش سریع از سراسر استان فراخوانده شدند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق از هم استانی ها خواست هنگام وقوع زمین لرزه و خروج از ساختمان از قرار گرفتن در مجاورت شبکه و تاسیسات برق به شدت اجتناب کنند.

استقرار تیم های امداد رسان بنادر غرب استان هرمزگان در روستای سایه خوش

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه و غرب استان هرمزگان از استقرار گروهای امدادی و خدمات رسان بنادر غرب استان در روستای سایه خوش بمنظور یاری رسانی به هم استانیهای لطمه دیده در این منطقه آگاهی داد.

قاسم عسکری نسب دراین باره اظهارکرد: در پی وقوع زمین لرزه مهیب بامدادان امروز شنبه در هرمزگان سریعا سطح دو مدیریت بحران بنادر غرب استان با هماهنگی فرمانداری و مدیریت بحران شهرستان در روستای سایه خوش که کانون اصلی زلزله بود حضور یافته و اقدام به راه اندازی اورژانس صحرایی بمنظور مداوای سرپایی مصدومان کردند.

وی افزود: یک دستگاه خودرو آتش نشانی و آمبولانس همراه با تجهیزات موردنیاز در محل مستقر شده و به خدمات رسانی مشغول اند.

به گفته مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه و غرب هرمزگان؛ با هماهنگی صورت گرفته با اداره آتش نشانی و ایمنی اداره کل، آمادگی های لازم برای اعزام تیم های آتش نشانی وخدمات پزشکی به منطقه وجود دارد.

خالدی سخنگوی اورژانس کشور اظهار داشت: زمین لرزه های شدید در غرب هرمزگان تا حالا ۵ کشته و ۴۴ مجروح بر جای گذاشته است. تمام امکانات برای رسیدگی به وضعیت مجروحان بسیج شده است. مصدومان به بیمارستان های بندرلنگه و بندرخمیر اعزام شدند.

میرهاشم فرمانداربندر خمیر اظهار داشت: تیم های امدادی و عملیاتی از ساعت اولیه زلزله برای کمک به مردم روستای سایه خوش اعزام شده و در محوطه بیمارستان نیاپور این شهرستان هم بیمارستان صحرایی بوجود آمده است.

عباسی سخنگوی شرکت توزیع برق هرمزگان نیز با شاره به این که برق ۲۵ تا ۳۰ روستای مناطق زلزله زده شهرستان بندرلنگه قطع است، اظهار داشت: این روستاها حدود دو هزار تا دو هزار و ۵۰۰ مشترک برق دارند که تا حالا ۴ پست از ۵ پست از مدار خارج شده به مدار برگشته است و امیدواریم تا اختتام امروز برق مناطق زلزله زده وصل شود.

اداره کل فرودگاههای استان هرمزگان آمادگی کامل خودرا برای کمک رسانی به مناطق زلزله زده استان اعلام نمود.

مدیرکل فرودگاههای استان هرمزگان با ابراز همدردی نسبت به وضعیت مردم درباب زلزله های اخیر اظهار داشت: باتوجه به نزدیکی فرودگاه بندرلنگه به کانون زلزله فرودگاه بندر لنگه و دیگر فرودگاه های استان آمادگی کامل جهت کمک رسانی به حادثه دیدگان و مصدومین را دارد.

وی اضافه کرد: هیچ نوع لطمه و خسارتی به این فرودگاه ها وارد نشده است و فرودگاه های استان آماده همکاری با پرواز های امدادی می باشد.

محور مواصلاتی بندرخمیر به بندرلنگه بازگشایی شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از بازگشایی محور مواصلاتی بندرخمیر به بندرلنگه خبرداد.

مهرداد حسن زاده عنوان کرد: در پی وقوع زمین لرزه شدید بامدادان امروز محور مواصلاتی بندرخمیر به بندرلنگه گرفتار مشکل شده بود که بازگشایی این مسیر مهم در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: این مسیر اکنون بازگشایی شده و مشکلی برای تردد هم وطنان وجود ندارد، پل غار نیز ترمیم شده و در این حوزه هم رفع اشکال صورت پذیرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان همین طور از کوشش برای ترمیم چند پل در مناطق زلزله زده خبرداد و اظهار داشت: تا زمان ترمیم این پل ها هم وطنان می خوانند از مسیر جایگزین استفاده کنند.

وی همین طور از مردم خواست از هرگونه تردد غیرضروری در مسیرهای فوق برای تسریع عملیات امدادرسانی به مردم زلزله زده اجتناب کنند.دکتر ایمان زارعی مدیر کل انتقال خون هرمزگان در این خصوص اضافه کرد: انتقال خون هرمزگان آمادگی کامل تامین خون بیمارستان ها را دارد.

وی با اشاره به اینکه افزایش ذخایر خون استان اکنون در اولویت این اداره کل است، اظهار نمود: تمامی مراکز انتقال خون در شهرهای بندرعباس، بندرلنگه، قشم ومیناب جهت تامین خون مورد نیاز بیمارستانها ومراکز درمانی امادگی کامل را دارند.

زارعی ضمن اشاره به این که با توجه غیر مترقبه بودن حوادث و واحتمالا ت ناشی از زلزله اکنون به افزایش ذخایر خون به همه گروههای خونی نیازمندیم، خاطرنشان کرد: از شهروندان دمی خواهیم بامراجعه به مراکز انتقال خون و اهدای خون، در افزایش ذخایر خونی مشارکت کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان ضمن اشاره به مصدومیت ۳۹ نفر در زلزله بامدادان امروز اظهار داشت: امدادرسانی به مصدومان زلزله هرمزگان با تمام امکانات در حال انجام می باشد.

مهرداد حسن زاده اظهار نمود: پس از وقوع چندین زمین لرزه مهیب در هرمزگان تمام بیمارستان های استان هرمزگان به حالت آماده باش کامل درآمدند. کادر درمان و تکنیسین های بخش های مختلف نیز در حالت آماده باش هستند و کار امداد و خدمات درمانی را انجام می دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: تا حالا این زلزله ۵ فوتی برجای گذاشته و شمار مصدومان پذیرش شده در بیمارستان های بندرخمیر و لنگه به ۳۹ نفر رسیده است.

حسن زاده ضمن اشاره به این که مصدومان درحال مداوا هستند و خدمات درمانی لازم به آنها ارائه می شود، تصریح کرد: عملیات امدادرسانی در حال انجام می باشد و تیم های عملیاتی در مناطق زلزله حاضر هستند.ادوات و تجهیزات لازم برای آوار برداری به منطقه زلزله زده اعزام شد

استاندار هرمزگان از اختتام عملیات جستجو برای یافتن مجروحان احتمالی از زیر آوار آگاهی داد و اظهار داشت: مطابق بررسی به عمل آمده خوشبختانه هیچ کس زیر آوار نمانده است. مهدی دوستی استاندار هرمزگان اظهار داشت: سه زلزله شدید با قدرت بالای ۳ ریشتر مناطقی از استان هرمزگان را لرزاند.

وی اضافه کرد: این زلزله ها متاسفانه سبب شد شماری از هم وطنان جان خودرا از دست دهند و شماری نیز مصدوم شدند و خساراتی نیز به منازل مسکونی مردم وارد شده است.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: تا بامداد امروز عملیات نجات و جستجوی افراد مانده در زیر آوار ادامه داشت و الان این عملیات با عنایت به این که دیگر فردی زیر آوار نیست به پایان رسید.

وی خاطرنشان کرد: ادوات و تجهیزات لازم برای آواربرداری به منطقه اعزام شده و به سرعت کار آواربرداری از این مناطق شروع خواهد شد.اعزام نیرو و اقلام امدادی به کانون زلزله غرب هرمزگان/ کمپ اسکان اضطراری در بندرعباس برپا می شود

عضو شورای اسلامی روستای سایه خوش از ثبت سه کشته بر اثر زلزله در استان هرمزگان خبرداد.

بیانبانرو در گفت و گو با ایسنا، ضمن تایید این خبر، اضافه کرد: تا حالا اجساد سه نفر را از آوار بیرون آورده ایم و بیشتر منازل روستای سایه خوش از توابع شهرستان بندرلنگه نیز تخریب شده است. وی جمعیت این روستا را ۱۶۰۰ نفر دانست.

مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان درگفت و گو با ایسنا، در تشریح آخرین جزئیات زلزله غرب استان اظهار نمود: زلزله ای به بزرگی ۶.۱ در مقایس ریشتر و عمق ۱۰ کیلومتری زمین روستای سایه خوش از توابع شهرستان بندرلنگه را در ساعت ۰۲: ۰۲: ۰۷ بامدادان امروز ۱۱ تیرماه لرزاند.

وی اضافه کرد: این زمین لرزه تا حالا ۱۳ پس لرزه به دنبال داشته که به علت شدت زلزله ها در مناطق مختلف استان نیز احساس شده است.

سلحشور اضافه کرد: تا حالا ۲۳ منطقه شهری و روستایی کانون زلزله مورد ارزیابی قرار گرفته که شدت لطمه در روستاهای سایه خوش، دژگان، کوشک، حشم حود تایید شده و بررسی ها نیز همچنان ادامه دارد.

وی افزود: تعداد ۱۵ تیم عملیاتی شامل ۶۰ نیروی عملیاتی و یک تیم آنست به مناطق متاثر از زلزله اعزام و اقلام امدادی درحال ارسال به منطقه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در آخر از برگزاری کمپ اسکان اضطراری در شهر بندرعباس آگاهی داد و اظهار داشت: جهت رفاه حال شهروندان بندرعباسی کمپ اسکان اضطراری در ورزشگاه ۲۰ هزار نفری خلیج فارس درحال برگزاری است.

تعداد مصدومین به ۱۹ نفر رسید

استاندار هرمزگان از اعزام مصدومین زلزله اخیر هرمزگان به بیمارستان های بندرخمیر و بندرلنگه خبرداد.

مهدی دوستی در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: بیشترین خسارات در روستای سایه خوش با ۳۰۰ خانوار است که منازل قدیمی اکثرا تخریب شده است.

وی اظهار نمود: برخی محورهای مواصلاتی در راه نیز نشست کرده است اما تمامی راه های ارتباطی برقرار است.

دوستی در آخر با اشاره به اینکه آواربرداری و عملیات خدمات رسانی در حال انجام می باشد، اظهار داشت: برق تنها ۵ روستا همچنان قطع است که دستگاههای خدمات رسان در کوشش برای اتصال مجدد هستند.

زلزله مهیب هرمزگان ۳ کشته و ۸ مصدوم برجای گذاشت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از جان باختن ۳ نفر و مصدومیت ۸ نفر در زلزله بامدادان امروز خبرداد.
مهرداد حسن زاده اظهار نمود: زلزله بامدادان امروز شدید بود و خساراتی را برجای گذاشت.
وی اضافه کرد: از لحظات ابتدایی زلزله جلسه مدیریت بحران با ریاست استاندار تشکیل شد و تمام تیم های امدادی به حالت آماده باش در آمدند و ۴ تیم ارزیاب نیز به منطقه اعزام شدند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهار داشت: در بررسی های اولیه متاسفانه ۳ نفر در زیر آوار این زلزله جان باختند و ۸ نفر مصدوم شده اند، اطلاعات تکمیلی در این حوزه به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: برق در مناطقی قطع شده که در صدد وصل برق هم هستیم، محور مواصلاتی بندرخمیر به بندرلنگه نیز بر اثر ریزش کوه مسدود است و کوشش برای بازگشایی مسیر در دستور کار قرار گرفته است.

تمام ادارات دولتی هرمزگان امروز "شنبه" تعطیل شدند

ستاد بحران استانداری هرمزگان اعلام نمود ادارات دولتی هرمزگان امروز (شنبه) تعطیل هستند.
ستاد مدیریت بحران استانداری هرمزگان در اطلاعیه ای اعلام نمود به دلیل وقوع زلزله های متوالی در استان، تمامی ادارات دولتی و دستگاههای اجرائی روز شنبه تعطیل هستند.
دستگاه های و نهادهای امدادی، عملیاتی و خدمات رسان همچنان به کار خود ادامه خواهند داد و شامل این تعطیلی نخواهند شد.
برنامه برگزاری کنکور نیز طبق برنامه ریزی قبلی برگزار می شود.کمپ های اسکان موقت در بندرعباس دایر می شود

استاندار هرمزگان از برگزاری کمپ های اسکان موقت در بندرعباس و مناطق متاثر از زلزله خبرداد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان اظهار نمود: با عنایت به تعداد زلزله ها امشب کمپ های اضطراری در بندرعباس و سایر مناطق زلزله زده دایر خواهد شد.
وی اضافه کرد: این کمپها با کمک هلال احمر دایر می شود و مکان آنها به زودی اطلاع رسانی می شود.
استاندار هرمزگان از مردم درخواست نمود ضمن حفظ آرامش خود، از تردد در راه مناطق زلزله زده پرهیز کنند و فعلا به این مناطق سفر نکنند.

آماده باش مناطق چهارگانه شهرداری بندرعباس برای خدمت رسانی به شهروندان

شهردار بندرعباس از آمادگی و آماده باش نیروهای شهرداری برای خدمت رسانی به همشهریان با عنایت به وقوع زلزله در شهربندرعباس آگاهی داد.

مهدی نوبانی بیان نمود: نیروهای آتش نشانی، مدیریت بحران و خدمات شهری شهرداری بندر عباس در آماده باش کامل به سر می برند. حوادث طبیعی همچون رخدادهای غیر قابل پیش بینی هستند که در هنگام وقوع باید با غلبه بر ترس و دلهره به دنبال حل مسئله و راه حل درست باشیم.

شهردار بندرعباس افزود: موقع وقوع زلزله باید اعتماد به نفس داشته و آرامش خودرا حفظ نماییم و برای خروج از منزل از آسانسور و پله ها استفاده نکنند.

نوبانی اضافه کرد: نیروهای شهرداری بندرعباس هم اکنون در آماده باش کامل هستند و تا زمان برقراری نظم و آرامش شهروندان این روند ادامه خواهد داشت؛ از همه شهروندان تقاضا داریم در صورت مواجهه شدن با هر گونه مشکل بوسیله راه های ارتباطی اعلام شده جهت رفع اشکال تماس بر قرار کنند.

مرادزاده، فرماندار شهرستان بندرلنگه در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: با عنایت به شدت زلزله متأسفانه منازل با تخریب و خسارت وارد شده و برخی از افراد لطمه دیده اند و هنوز در وضعیت ارزیابی اولیه هستیم. روستای سایه خوش بخش مهران نیز لطمه جدی دیده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان به ارائه جزییات زلزله ۶.۱ ریشتری در استان هرمزگان پرداخت. مختار سلحشور در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: این زلزله حوالی شهرستان بندرخمیر و بندرلنگه رخ داده و در همان لحظه تیم های ارزیاب به منطقه اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه با فرمانداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستاهای مناطق زلزله زده در ارتباط هستیم، اظهار نمود: هنوز برای ارزیابی شرایط زود است اما تا حالا خسارتی گزارش نشده است.

به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، زلزله ای به بزرگی ۶.۱ در مقایس ریشتر حوالی بندرخمیر در ساعت ۰۲: ۰۲: ۰۷ بامدادان در طول جغرافیایی: ۵۵.۳، عرض جغرافیایی: ۲۶.۷۸ و عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوست.

آمادگی ۱۰۰ درصدی پلیس و فعالیت گشت های ویژه پلیس بعد از وقوع زلزله در هرمزگان

معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده انتظامی هرمزگان اظهار داشت: بعد از وقوع زلزله ۶.۱ ریشتری بامدادان امروز، بلافاصله نیروهای گشت کلانتری ها جهت تامین امنیت در مکان هایی که افزایش حضور شهروندان را شاهد بودیم، حاضر شدند که این ماموریت همچنان ادامه دارد و پلیس در آمادگی کامل برای تامین امنیت شهروندان قرار دارد.

سرهنگ موسی عرب اظهار نمود: گشت های ویژه ای نیز برای جلوگیری از سرقت منازل در سطح محلات فعال می باشند.

وی تصریح کرد: به مردم سفارش می شود هنگام حضور در خودرو، مراقبت های لازم را داشته باشند و ضمن توجه به سفارش های پلیسی، به شایعات توجه نکنند و اخبار را از منابع رسمی و معتبر دنبال کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به اینکه با افرادی که شایعه کنند برخورد قانونی انجام می شود، خاطرنشان کرد: آن دسته از افرادی که در فضاهای مختلف با شایعه پراکنی مبادرت به تشویش اذهان عمومی و افزایش بار روانی برای شهروندان فهیم استان می کنند، مرتکب جرم شده اند و بطور قطع تحت تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: به شهروندان سفارش می نماییم در صورت تصمیم برای حضور در بوستان ها یا دیگر مکان ها از توقف دوبله و چند ردیفه در حاشیه معابر و مسیرهای عبور و مرور خودداری کرده و از به همراه داشتن اشیا قیمتی و طلاجات پرهیز کنند.سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: تمامی بیمارستانهای استان هرمزگان در آماده باش کامل هستند.

دکتر فاطمه نوروزیان با اشاره به اینکه تیم های واکنش سریع و تکنسین های فوریتهای پزشکی به منطقه سایه خوش و سایر روستاهای اطراف بندرلنگه اعزام شده اند، اظهار نمود: تمامی نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی و کادر بهداشت و درمان در خالت آماده باش بوده و جلسه اضطراری مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تشکیل شده است.

سردار اباذر سالاری، فرمانده سپاه هرمزگان با اشاره به اینکه نیروهای سپاه و بسیج و برخی ماشین آلات عمرانی و ساختمانی به مناطق احتمالی خسارت دیده اعزام شدند، اظهار نمود: در بعضی مناطق خسارتها بیشتر گزارش می شود که تمرکز بر امداد سریع است.
هیچ کدام از تأسیسات پخش هرمزگان لطمه ندیده است/ ارسال سوخت جبرانی به جایگاه های عرضه سوخت منطقه
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان ضمن اشاره به این که هیچ یک از تأسیسات این شرکت در اثر زلزله بامدادان امروز لطمه ندیده است، اظهار داشت: سوخت رسانی به جایگاه های منطقه هرمزگان طبق روال عادی ادامه دارد و سوخت جبرانی نیز به جایگاه های منطقه ارسال شده است.
احمد سالاری فر پ در اینباره اضافه کرد: ستاد بحران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان از اولین دقایق حادثه تشکیل شد و بمنظور پایش سوخت رسانی بصورت حضوری نیز به مناطق کانون زلزله مراجعه و بطور عملیاتی شرایط سوخت رسانی در این مناطق بررسی گردید.
وی با تاکید بر این که در ساعات ابتدایی زلزله جایگاه های عرضه سوخت منطقه با شلوغی مواجه گشتند، اظهار داشت: بمنظور تامین سوخت موردنیاز مردم در همان اولین دقایق نسبت به ارسال سوخت جبرانی به جایگاه ها اقدام کردیم و در همه مجاری عرضه تا شعاع مناسب سوخت رسانی انجام شد.
مدیر پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان با تاکید بر این که خوشبختانه هیچ یک از تأسیسات این شرکت در اثر زلزله لطمه ندیده است، تاکید کرد: در اولین دقایق انبار نفت شهید رجایی، اسکله ها و تمامی جایگاه های منطقه زلزله زده پایش شد و خوشبختانه به هیچ یک از این تأسیسات خسارتی وارد نشده است.
سالاری فر خاطرنشان کرد: اکنون مراجعه به جایگاه های عرضه سوخت کمتر شده است، اما پیش بینی می نماییم با عنایت به گرمای شدید هوا و استفاده مردم از کولر خودرو ها، مصرف سوخت افزایش یابد که پیش بینی های لازم برای استقرار تانکرهای سوخت در نزدیکی مجاری عرضه انجام شده است.
وی ضمن ابراز اطمینان از کافی بودن ذخایر سوخت منطقه، درباره سوخت رسانی به ماشین آلات راهداری و وسایل امدادی نیز اظهار داشت: برای تامین بنزین و نفت گاز ماشین آلات امدادی تمهیدات ویژه ای به جایگاه های عرضه سوخت اعلام و تا شعاع مناسب نیز موجودی سوخت جایگاه های عرضه تامین شد.

ادامه دارد


1401/04/11
19:53:16
5.0 / 5
150
تگهای خبر: امنیت , پزشك , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی