با محوریت فعالیت های تحقیقاتی موسسه یاسا

فراخوان صندوق پشتیبانی از پژوهشگران برای حل چالش های ملی و منطقه ای

فراخوان صندوق پشتیبانی از پژوهشگران برای حل چالش های ملی و منطقه ای صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور فراخوانی با محوریت حل چالش های بومی، ملی و منطقه ای، با هدف ارتقاء پژوهش های در رابطه با موضوعات فعالیت موسسه بین المللی تحلیل سامانه های کاربردی (IIASA) و افزایش مشارکت پژوهشگران ایرانی در ارتباط با فعالیتهای این موسسه، منتشر نمود.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور ( INSF )، در جهت همکاری این صندوق و مؤسسه بین المللی تحلیل سامانه های کاربردی ( IIASA، یاسا) و با هدف ارتقاء پژوهش های در رابطه با موضوعات فعالیت مؤسسه ( IIASA، یاسا) و افزایش مشارکت های پژوهشگران ایرانی در ارتباط با فعالیتهای این مؤسسه، فراخوانی برای بهره مندی پژوهشگران کشور از جانب صندوق ( INSF ) منتشر نمود.
این فراخوان به صورت داخلی برگزار شده و کلیه حمایت ها توسط صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور عرضه خواهد شد و حداکثر از ۱۰ طرح تحقیقاتی که دارای خصوصیت های کیفی لازم باشد تا سقف ۵ میلیاردریال به ازای هر طرح، حمایت خواهد شد.
حوزه های اولویت فراخوان شامل انرژی، تغییرات اقلیم، منابع آب و امنیت غذایی، آلودگی هوا و محیط زیست و مدل سازی و تحلیل سیستم ها است.
مؤسسه یاسا ۷ برنامه پژوهشی کلان دارد که هر برنامه شامل گروههای پژوهشی گوناگونی است. هر گروه هم پایگاه های داده، مدلها و ابزارهای پژوهشی خاصی را در جهت اهداف پژوهشی خود توسعه داده است. ارتباط میان فراخوان صندوق و مؤسسه یاسا در این بخش ایجاد می شود؛ بدین ترتیب که کلیه پروپوزال ها باید از نظر موضوعی با فعالیتهای یکی از گروههای پژوهشی مؤسسه یاسا در ارتباط باشند.
استفاده از پایگاه های داده، مدلها و ابزارهای پژوهشی مؤسسه (مانند MESSAGE، GAINS، CATSIM،.. ) جز شروط لازم هر پروپوزال است.
از ۷ برنامه پژوهشی مؤسسه یاسا، تنها ۳ برنامه پژوهشی "پیشبرد تحلیل سامانه ای ( Advancing Systems Analysis )"، "تنوع زیستی و منابع طبیعی ( Biodiversity and Natural Resources )" و "انرژی، اقلیم و محیط زیست ( Energy، Climate، and Environment )" در ارتباط با اولویت های این فراخوان است.
علاقه مندان جهت شرکت در این فراخوان می توانند از ۱۷ مهر تا ۳۰ آبان پیش پروپوزال های خویش را به سامانه طرح های پژوهشی صندوق ( rtms.insf.org ) ارسال نمایند و پروپوزال های ارسالی از اول تا 30 آذرماه غربالگری خواهند شد.
ارزیابی پیش پروپوزال ها توسط صندوق بر مبنای شاخص هایی چون تکمیل کلیه بخش های سامانه صندوق و فرم خام پیش پروپوزال در قالب اعلام شده، تبیین ارتباط موضوعی میان پروپوزال و فعالیتهای حداقل یکی از گروههای پژوهشی مؤسسه یاسا (صرفاً گروههای پژوهشی ای که تحت یکی از ۳ برنامه ذکر شده در بالا فعالیت دارند) و استفاده از پایگاه های داده، مدلها و ابزارهای پژوهشی مؤسسه یاسا صورت می گیرد.
هر پیش پروپوزال تنها می تواند یک متقاضی اصلی (PI) داشته باشد؛ متقاضی اصلی باید عضو هیأت علمی تمام وقت یکی از دانشگاه ها یا مؤسسات پژوهشی ایران باشد ضمن آنکه متقاضی اصلی نمی تواند در چارچوب فراخوان، بیشتر از یک پروپوزال ارسال نماید.
حداقل مدت زمان اجرای طرح تحقیقاتی در چارچوب این فراخوان یک سال، و حداکثر مدت زمان اجرای طرح سه سال است و هزینه های مورد حمایت صندوق در این فراخوان شامل هزینه مواد اولیه و تجهیزات مصرفی، هزینه خدمات آزمایشگاهی، هزینه سفر، هزینه نیروی انسانی می شود.
پشتیبانی از پژوهشگران جوان (پژوهشگران پسادکترا و دانشجویان دکترا)، بخشی از هزینه نیروی انسانی این فراخوان است که به پژوهشگر جوان پرداخت خواهد شد. حق الزحمه این افراد به ترتیب ۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال و ۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال در سال است.
منبع:

1400/07/13
11:57:47
5.0 / 5
240
تگهای خبر: امنیت , پژوهش , تحقیق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی